مجتمع صنایع دینه ایران

پماد کالاندولا دنیه

پماد سوختگی کالاندولا

پماد سوختگی کالاندولا چیست؟

پماد سوختگی کالاندولا علاوه بر دارا بودن خاصیـت ضد التهـاب پوستی، با تسریع در عمل گرانولاسیون و تحریک تشکیل سلولهای جدید، موجب ترمیم و التیــام پوستهای حساس و ملتهب شده، گردش خون را بهبود بخشیده و پوست را تقویت می کند.

ویژگی های پماد سوختگی کالاندولا دینه

  1. درمان التهاب پوستی
  2. درمان سوختگی پوست با اجسام داغ و یا بخار آب
  3.  پیشگیری و درمان آفتاب سوختگی
  4. درمان گزیدگی و جای نیش حشرات
  5. درمان خارش پوست
  6.  درمان اگزما و جوش
  7.  درمان خشکی پوست
  8. درمان ترک پوست
  9. درمان عرق سوز شدن
  10. درمان ادرار سوختگی اطفال
  11. بازسازی و ترمیم پوست
  12. درمان گزیدگی نیش حشرات
  13. درماتیت ناشی از پرتودرمانی
  14. درماتیت آلرژیک
  15. آزردگی های جلدی ناشی از خراش ها و بریدگیهای سطحی

 

ویژگی های پماد سوختگی آلفا

پماد سوختگی کودکان

پماد‌های سوختگی کودکان عموماً برای تسکین درد، التیام پوست، و جلوگیری از عفونت‌ها استفاده می‌شوند. قبل از استفاده از هر پمادی، مهم است که راهنمایی پزشک را دنبال کنید.

قصد داریم در ادامه جند تا از بهترین پماد های سوختگی کودکان را به شما معرفی کنیم.

دسته بندی کالاندولا                                                                                                                          شراسط نگهداری پماد کالاندولا

پماد سوختگی کالاندولا در تیوب های 30 و 15 گرمی                                                                                                            در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد نگهداری شود

دلایل ایجاد سوختگی پای نوزاد

ادرار سوختگی: با توجه به این که ممکن است تمام رطوبت ادرار نوزاد جذب پوشک نشود، مقداری از این رطوبت روی پوست او باقی می‌مانند و با سهل انگاری والدین در تعویض به موقع پوشک سبب سوختگی در قسمت های ران، کشاله، ناحیه تناسلی و مقعد نوزاد می‌شود و به صورت بثورات پوستی و یا جوش‌های ریز نمایان می‌گردد. اگر این مشکل به موقع رفع نشود ممکن است سبب ایجاد مشکلات جدی برای نوزاد شود.
استفاده از پودر بچه: اگر با وجود تعویض به موقع پوشک باز هم التهابات و حساسیت‌های پوستی در پای نوزادتان ایجاد شده است بهترین کار این است که استفاده از پودر بچه را قطع نمایید. چرا که پودر بچه حاوی تالک بوده و سبب جذب چربی پوست شده و حساسیت پوستی برای نوزاد ایجاد کند.
حساسیت به پوشک: از آنجایی که برخی از شرکت‌های تولیدکننده پوشک بچه در ساخت آن‌ها از مواد اولیه بی‌کیفیت استفاده می‌کنند و یا به طور کلی فرزند شما ممکن است به پوشک استفاده شده حساسیت داشته باشد بهتر است از برند دیگری برای فرزندان استفاده نمایید.
عرق سوز شدن کودک: گاهی ممکن است به علت گرم شدن هوا، پوست فرزندتان دچار تعریق شدید شود و با به تعویق افتادن زمان عوض کردن پوشک و دچار سوختگی در ناحیه تناسلی و مقعد شود.

کالاندولا پماد سوختگی کودکان

همانطور که می‌دانید کودکان در ۲ سال ابتدایی زندگی خود بایستی به طور مداوم و در طول شبانه روز از پوشک استفاده کنند. از آنجایی که پوشک به طور مستقیم با پای نوزاد در تماس می‌باشد ممکن است سبب سوختگی پای نوزاد شما شود. همچنین با گرم شدن هوا احتمال عرق سوز شدن نوزاد نیز بیشتر می‌شود. این سوختگی به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود که با رعایت برخی از نکات و استفاده از پمادهای سوختگی قابل رفع می‌باشد.

پماد کالاندولا کاملاً گیاهی و فاقد کورتون است. که التیام بخش جای زخم، سوختگی، جای نیش حشرات و … است.

روش مصرف پماد کالاندولا برای کودکان

قبل از هر اقدامی بایستی پمادی که می‌خواهید برای رفع سوختگی پای نوزاد خود استفاده کنید را بر اساس فاکتورهای موردنظر خود انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید به کمک این پماد از پوست فرزند خود در برابر رطوبت و رشد و تجمع باکتری محافظت کنید، پماد سوختگی کالاندولا بهترین انتخاب است.

نحوه مصرف این پماد روزانه ۱ الی ۲ مرتبه باید به اندازه یک نخود از پماد را به صورت موضعی بر روی محل التهاب بمالید.

 

کالاندولا پماد سوختگی کودکان

پماد سوختگی آلفا

پماد آلفا یکی از ترمیم کننده های پوستی طبیعی می باشد.
این پماد صددرصد از مواد طبیعی ساخته شده است. پماد آلفا درد ناشی از سوختگی را تسکین میدهد، از التهاب جلوگیری می کند، باعث گردش افتادن خون در اطراف زخم می شود و همین باعث می شود که ضعف در مدت زمان کوتاهی درمان شود و پوست ترمیم شود.

کرم سوختگی پای نوزاد A+D Zinc Oxide

این کرم ضمن آن‌که مقرون‌به‌صرفه است، محافظی بسیار قوی برای پوست نوزاد در برابر رطوبت حاصل از پوشک خواهد بود. لانونین و پترولاتوم موجود در ترکیب این محصول با حذف رطوبت از پوست نوزاد، از بروز التهابات پوستی جلوگیری می‌کنند. اکسید روی، دایمتیکون، روغن نارگیل، روغن کبد ماهی، گلیسریل اولئات و عصاره آلوئه‌ورا از دیگر ترکیبات مفید این کرم هستند.

 

پماد اکسید دوزنگ

بهترین پماد سوختگی خانگی

روش های زیادی برای درمان سوختگی در خانه وجود دارد که ما در مقاله ی درمان سریع سوختگی دربار اش صحبت کرده ایم.

در ادامه قصد داریم بهترین پماد سوختگی خانگی را به شما معرفی کنیم:

پماد سوختگی کالاندولا دینه بهترین پماد سوختگی خانگی است که شما می توانید برای دمیان سوختگی های درجه یک، آفتاب سوختگی، رفع تیرگی پوست، ترمیم پوست، درمان التهاب پوست، درمان جای نیش حشرات و … استتفاده کنید. کاملاً گیاهی و بدون ضرر است.

 

بهترین پماد سوختگی خارجی

سیلور سولفادیازین  Silver Sulfadiazine

این پماد نوعی آنتی‌ بیوتیک است. مکانیسم اثر آن مبارزه با باکتری‌ ها و قارچ‌ های روی سطح پوست است. از این پماد برای درمان یا جلوگیری از عفونت‌ های پوستی شدید در نواحی ای که دچار سوختگی درجه ۲ و ۳ شده اند، استفاده می شود. سولفاديازين نقره داروي کمكي براي درمان كوتاه مدت عفونت زخم‌ هاي پا، پيشگيري از عفونت محل برداشت پوست در پيوند پوست و سائيدگي وسيع پوست و درمان زخم ‌هاي سرانگشت به شما ر می رود.

سیلور سولفادیازین Silver Sulfadiazine

 پماد لیدوکائین  lidocaine

لیدوکائین یک داروی موضعی است که معمولا برای کاهش درد و ناراحتی‌ های پوستی حاصل از آفتاب ‌سوختگی، سوختگی و نیش حشرات مورد استفاده قرار می گیرد.

لیدوکائین موضعی (Lidocaine topical) (برای استفاده بر روی پوست) برای کاهش درد یا ناراحتی ناشی از تحریکات پوستی مانند آفتاب سوختگی ، گزش حشرات ، پیچک سمی ، بلوط سمی ، سماق سمی و بریدگی جزئی ، خراش یا سوختگی به کار می رود. Lidocaine topical نیز برای درمان ناراحتی روده ناشی از بواسیر هم استفاده می شود.

 

پماد لیدوکائین

بهترین پماد سوختگی صورت

پماد‌های سوختگی صورت معمولاً شامل موادی هستند که به تسریع فرآیند بهبود و التیام پوست کمک می‌کنند. این پمادها معمولاً حاوی مواد ضد التهاب، ضدعفونی کننده و ترمیم‌کننده هستند. در صورتی که صورت شما سوختگی داشته باشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا تشخیص دقیق‌تری درباره وضعیت پوست شما گرفته شود.

پوست صورت شما می تواند به دلایل زیادی سوخته باشد. پماد سوختگی کالاندولا برای انواع سوختگی پوست صورت شما مناسب است مانند سوختگی با آب جوش، سوختگی با آفتاب، سوختگی با بخار و …

 

پماد سوختگی صورت

 

اثرات درمانی و فارماکولوژی پماد ضد التهاب کالاندولا دینه

فلاونوییدهای موجود در عصاره گیاه کالاندولا مانند آپی ژنین با بلوکه کردن مسیر آراشیدونیک اسید باعث مهار فسفولیپاز A و مهار مسیـرهای سیکلواکسیژناز و لیپواکسیـژناز شده و به این ترتیب اثر ضد التهابی خود را اعمال کنند. تری ترپنوییدهـای موجـود در این گیـاه مانند فـارادیول -3 میریستیک اسید استر و فارادیول -3 پالمتیک اسید استر و تاراگزاسترول دارای اثرات ضـد التـهاب و اِدم موضعـی بـوده و ایـن اثـر قابـل مقایسـه با اینـدومتاسـین مـی باشـد .

کاروتنوییدهای کالاندولا مانند فلاوگزانتین و لوتئوگزانتین و لیکوپن با اثر آنتی اکسیدانی خود باعث از بین بردن رادیکالهای آزاد شده و کمک به بهبود زخمها می کنند .همچنین این ترکیبات همراه با تانن موجود در گیاه در پیشگیری و بهبود حالت سرخی،ورم و دردناشی از آفتاب سوختگی که در اثر اشعه ماوراء بنفش ایجاد می شود موثر گزارش شده است .

 

درمان آفتاب سوختگی

 

عصاره کالاندولا از طریق تنظیـم فعالیت پیش التهابی سیتوکین ها و مهار آنزیم سیکلواکسیژناز به صورت موضعی پاسخ التهابی بعد از تروما را کاهش داده و از طرفی با افزایش کلاژن هیدروکسی پرولین و هگزوزامین موجب بهبود گرانولاسیون و بازسازی بافت آسیب دیده و بهبود زخـم ها می شـود .

در یک مطالعه کارآزمایی بالینی نشان داده شده که پماد کالاندولا ی دینه از نظــر کاهش شدت درماتیـت ناشـی از پرتـودرمانـی دارای اثـر معـادل کورتیـکواستروییـدها بـوده و در عیـن حـال فـاقد عـوارض جانبی دراز مدت آنهـا مـی باشد و مـی توان از آن جهــت پیشـگیری از درماتیت حـاد ناشـی از اشـعه درمانی استـفاده کرد .

در بررسـی کارآزمایـی بالینـی دیگر در بیمارسـتان لولاگر تهـران بر روی زنان نخست زا، نتیجه گرفته شد که پماد گیاهی کالاندولای دینه در کاهش شدت درد زخم اپی زیوتومی و میزان نیاز به مسکن، به مقدار قابل توجهی موثرمی باشد.
در مطالعه ای دیگر معلوم شد که پانسمان زخم بستر با پماد گیاهی کالاندولا، پس از شستشو با سرم  نمکی و خشک کردن آن، به میزان قابل توجهی باعث درمان زخم های فشاری می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.