مجتمع صنایع دینه ایران

پماد سوختگی فاقد کورتون

پماد آلفا چیست ؟

 
پماد آلفا یکی از ترمیم کننده های پوستی می باشد.
این پماد از مواد طبیعی ساخته شده است. پماد آلفا درد ناشی از سوختگی را تسکین میدهد، از التهاب جلوگیری می کند، باعث گردش افتادن خون در اطراف زخم می شود و همین باعث می شود که ضعف در مدت زمان کوتاهی درمان شود و پوست ترمیم شود.
این پماد یکی از پماد ها برای سوختگی و از بین بردن جای زخم در خراشیدگی و بریدگی ها می باشد.  اگر پس از استعمال این دارو سخت دچار خارش تحریک شود باید به پزشک مراجعه کرد. و باید استفاده از آلفا قطع شود. در بسیاری از موارد در اواسط استفاده از پماد آلفا، در زخم، سوزشی دزر زخم رخ می‌دهد که  نشانه بهبودی می باشد. در هنگام استفاده از این دارو برای گرفتن نتیجه ی بهتر،  باید داروهای دیگر موضعی روی زخم و سوختگی حذف شوند.
 
 
 
پماد درمان سوختگی کالاندولا دینه
 

خواص ضد التهابی پماد آلفا

وجود التهاب در زخم از جمله عواملی است که می‌تواند ترمیم زخم را به تاخیر انداخته و کیفیت ترمیم را کاهش دهد. استفاده از گیاه  Lawsonia inermis یا همان گیاه حنا در پماد آلفا باعث کاهش التهاب در زخم می شود. بسیاری از داروهایی که در بازار برای ترمیم زخم استفاده می‌شوند (مانند پمادهای کورتون دار) التهاب زخم را بر اساس ضعیف کردن سیستم ایمنی بدن کاهش می‌دهند. در صورتی که گیاه Lawsonia inermis یا همان گیاه حنا که در آلفا به کار رفته است، التهاب پوست را بدون ایجاد عوارض جانبی کنترل می کند و در نتیجه سرعت ترمیم زخم و کیفیت آن را افزایش می یابد.

ولی پیشنهاد ما به شما برای درمان التهاب پوست، پماد ضد التهاب کالاندولا دینه است. این پماد فاقد کورتن، کاملا طبیعی و گیاهی، مناسب برای درمان سوختگی، درمان ادرار سوختگی، درمان عرق سوز، درمان جای نیش حشرات و درمان آفتاب سوختگی.

 

پماد ضد التهاب و سوختگی کالاندولا

 

خواص کالاندولا

 1. درمان التهاب پوستی با پماد کالاندولا
 2. درمان سوختگی پوست با اجسام داغ و یا بخار آب
 3.  پیشگیری و درمان آفتاب سوختگی
 4. درمان گزیدگی و جای نیش حشرات
 5. درمان خارش پوست
 6. درمان اگزما و جوش با پماد کالندولا
 7. درمان خشکی پوست
 8. درمان ترک پوست با پماد کالاندولا
 9. درمان عرق سوز شدن
 10. درمان ادرار سوختگی اطفال با پماد کالاندولا
 11. بازسازی و ترمیم پوست
 12. درمان گزیدگی نیش حشرات
 13. درماتیت ناشی از پرتودرمانی
 14. درماتیت آلرژیک
 15. آزردگی های جلدی ناشی از خراش ها و بریدگیهای سطحی
 16.  

پماد درمان سوختگی کالاندولا دینه

پماد کالاندولا کاملاً فاقد کورتون است و 100% طبیعی است

دیگر خواص پماد الفا

افزایش سرعت ترمیم زخم

 اصلی‌ترین دلیل مجبوبیت پماد آلفا، افزایش سرعت ترمیم زخم است. استفاده از این گیاه Lawsonia inermis یا همان جنا، باهث کاهش زمان ترمیم لایه‌های سطحی زخم  می‌شود.

خاصیت آنتی‌باکتریال برای زخم

یکی دیگ از عواملی که باعث می‌شود زخم با سرعت کندی بهبود یابد و جای اسکار پررنگ تری پس از ترمیم بر پوست بگذارد، وجود عفونت در زخم  است. خاصیت آنتی‌باکتریال گیاه Lawsonia inermis باعث می‌شود که بدون نیاز به استفاده از آنتی‌بیوتیک‌از ایجاد عفونت جلوگیری کند و زخم با سرعت و کیفیت بهتری ترمیم شود.

کاهش وسعت سطح زخم

پماد آلفا علاوه بر کاهش زمان بهبودی و کنترل باکتری ها برای جلوگیری از عفونت زخم، باعث نزدیک شدن لبه های زخم  یا به اصطلاح بسته شدن زخم نیز می شود. این ویژگی یکی از مهمترین فاکتورها در بهبود زخم است.

افزایش کیفیت ترمیم زخم

 استفاده از گیاه Lawsonia inermis در پماد آلفا، به خاطر کلاژن و بالا بردن مقاومت زخم،باعث می‌شود تا ترمیم زخم به خوبی صورت گیرد و جای زخم روی پوست کمتر بماند.

ویژگی‌های پماد سوختگی آلفا

 •  دارای ماده گیاهی لاوسون برای تسکین درد و سوزش
 •  تسکین دهنده درد و التهاب
 • جلوگیری از اسکار
 •  ترمیم کننده زخم
 •  پیشگیری از عفونت و آنتی باکرتیال

روش مصرف

سوختگی: هر 24 ساعت یکبار برای پانسمان بسته و روزی 3 بار برای پانسمان باز. بین ٣ تا ٣٠ روز که به عمق سوختگی بستگی دارد. هنگامی که پوست حداکثر زیبایی طبیعی خود را بازیابد، ترمیم کامل شده است. در سوختگی‌های بسیار عمیق ممکن است زمان ترمیم تا ٢ ماه یا بیشتر طول بکشد .

ادرار سوختگی نوزادان و عرق سوز شدن : روزانه 3 بار با حداقل 5 ساعت فاصله زمانی که التهاب برطرف شود. استفاده طولانی مدت از آلفا برای نوزاد ضرری ندارد. با این حال اگر بعد از 48 ساعت استفاده از آلفا هیچ بهبودی مشاهده نشد، به پزشک مراجعه کنید .

التهاب ناشی از لیزر: روزانه، 2 بار.تا زمانی که التهاب کاملا برطرف شود از پماد آلفا استفاده کنید .

شرایط نگهداری

در مکانی خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

هشدار مصرف

در سوختگی ناحیه صورت، اگر پماد آلفا وارد چشم شد، چشم را به آرامی با آب ولرم بشویید.
از درمان خودسرانه سوختگی های عمیق یا وسیع با این دارو بدون نظارت پزشک خودداری کنید .

برای مطالعه بیشتر: درمان سریع سوختگی

2نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.