Warning: Use of undefined constant aaa - assumed 'aaa' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/dinehiran/public_html/wp-content/themes/foden/templates/headers/header-2.php on line 11
مجتمع صنایع دینه ایران
پماد آفتاب سوختگی کالاندولا
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 

زمانی که پوست به اشعه UV آفتاب مستقیماً تابیده می‌شود، سلول‌های پوست تحت تأثیر قرار می‌گیرند به اصطلاح آفتاب سوخته می شوند . اشعه UV می‌تواند به آسانی به ژن‌های سلولی حمل شود و آنها را تغییر دهد که منجر به آسیب در سلول‌ها می‌شود. این آسیب می‌تواند به دامنه‌های مختلفی از سوختگی‌های سطحی تا آسیب‌های عمیق‌تری از جمله ایجاد ضایعات DNA و رشد سلول‌های سرطانی در پوست منجر شود. برای درمان آفتاب سوختگی بهترین پیشنهاد پماد آفتاب سوختگی کالاندولا است.

یادتان باشد رنگ برنز پوستتان هر سال در زمستان از بین می‌رود. اما، آسیب‌های خورشید به DNA شما باقی خواهد ماند. در آخر، تحمل DNA به آستانه‌اش می‌رسد و نمی‌تواند آسیب بیشتری را بپذیرد. در نتیجه DNA جهش می‌کند. در این مرحله است که سرطان در بدن رشد می‌کند.

علائم آفتاب سوختگی

میزان آفتاب‌سوختگی می‌تواند از خفیف تا شدید متغییر باشد. شدت این عارضه به نوع پوست و مدت زمان مواجهه با نور خورشید بستگی دارد. این عارضه‌ی دردناک، عامل خطر جدی سرطان پوست به شمار می‌رود. علائم این عارضه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. گاهی آفتاب‌سوختگی می‌تواند باعث تاول شود. علائم آفتاب‌سوختگی خفیف شامل قرمزی پوست و درد می‌شود.

ممکن است تا چند ساعت بعد از سوختگی پوست توسط آفتاب متوجه قرمزی آن نشوید. بعد از تقریبا ۴ تا ۷ روز، پوست ممکن است دچار پوسته‌‌پوسته شدن شود‌. علائم آفتاب‌سوختگی شدید در ادامه آورده شده است

علائم آفتاب سوختگی
 • تاول زدن پوست
 • کم‌آبی بدن در اثر آفتاب سوختگی
 • از بین رفتن تعادل الکترولیت بدن
 • عفونت
 • تب و لرز در اثز آفتاب سوختگی
 • حالت تهوع و استفراغ
 • ضعف در اثر آفتاب سوختگی

 

آفتاب‌سوختگی می‌تواند در کمتر از ۱۵ دقیقه رخ دهد. بعد از مواجهه با نور خورشید، پوست ممکن است طی ۳۰ دقیقه قرمز شود، اما این موضوع معمولا ۲ تا ۶ ساعت طول می‌کشد. درد بعد از ۶ تا ۴۸ ساعت رخ می‌دهد. پوسته پوسته شدن پوست و خارش ممکن است تا چند هفته طول بکشد.

درمان خانگی آفتاب سوختگی

سوختگی درجه‌ی خفیف و متوسط می‌تواند با روش‌های خانگی تسکین یابد، اما در صورت سوختگی شدید یا پخش شدید دردها و حساسیت، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. در هر صورت، اگر شما یا کسی دیگر سوخته‌اید، از طریق مراقبت و درمان خانگی می‌توانید تسکین بیشتری به خود و دیگران برسانید:

 

 1. استفاده از چای سرد: چای سرد حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که می‌تواند التهاب پوست را کاهش دهد. یک کیسه چای سبز را در آب جوشانده، سپس آن را خنک کنید و با یک پنبه به محل آفتاب‌سوختگی بزنید.

 2. استفاده از خیار: خیار حاوی آب زیادی است که ممکن است به تسکین سوختگی کمک کند. خیار را رنده کنید و پس از اعمال به پوست، بگذارید تا مدتی باقی بماند.

 3. استفاده از کره طبیعی: کره یا روغن کره باعث نرمی پوست می‌شود. می‌توانید کمی کره طبیعی را به محل سوختگی بمالید.

 4. استفاده از آب زیتون: آب زیتون حاوی ترکیبات ضد التهابی است. با یک پنبه، آب زیتون را به محل آفتاب‌سوختگی بزنید.

 5. استفاده از یاورت: یاورت حاوی اسید لاکتیک است که ممکن است به بازسازی پوست کمک کند. یاورت را روی سوختگی بمالید و بگذارید تا خشک شود.

 6. استفاده از محلول آلوئه‌ورا و عسل: ترکیب آلوئه‌ورا و عسل می‌تواند به تسکین سوختگی و ترمیم پوست کمک کند. این مخلوط را به محل سوختگی بمالید و مدتی بگذارید تا جذب شود.

 7. استفاده از بادوام‌ترین گیاهان: گیاهانی مانند گلابی، چای کمیل، گل کنگر و کامومیل می‌توانند خواص ضد التهابی داشته باشند. می‌توانید از اسانس یا عصاره این گیاهان استفاده کنید.

 8. استفاده از ترکیبات خاکستری و اسید سیتریک: یکی از روش‌های سنتی، مخلوطی از خاکستری هوا و آب لیمو را بر روی پوست سوخته بمالید.

 9. استفاده از سردی بادوام: از طریق قرار دادن لبهای سرد یا یخ در یک پارچه نازک و قرار دادن آن روی پوست سوخته می‌توانید احساس راحتی و تسکین برای پوست داشته باشید.

 10. استفاده از گلابی: گلابی به عنوان یک آنتی‌اکسیدان قوی شناخته می‌شود. پوست گلابی را رنده کنید و با افزودن چند قاشق عسل، به محل سوختگی بمالید.

کرم درمان آفتاب سوختگی

بهترین کرم برای درمان آفتاب سوختگی، کرم کالاندولا دینه است. کرم آفتاب سوختگی کالاندولا دینه با خاصیت فاقد کورتون بودن مناسب برای آفتاب سوختگی کودکان و بزرگسالان است. شما می توانید برای درمان کرم کالاندولا را روزی 2 مرتبه روی ناحیه سوخته شده بمالید.

درمان خانگی سوختگی با قرص ویتامین E
از این گذشته می توانید کپسول ویتامین E را سوراخ کرده و مایع درون آن به طور مستقیم بر روی ناحیه سوخته بریزید. این کار در التیام زخم و جلوگیری از ایجاد اسکار پوستی بسیار مفید و موثر است. محتوای چربی و پروتئین های تشکیل دهنده شیر، در تسکین سوزش و درد سوختگی و بهبود ناحیه آسیب دیده مفید هستند.
 

استفاده از سیب زمینی برای درمان آفتاب سوختگی

درمان آفتاب سوختگی با سیب زمینی

یکی از روش های درمات سریع سوختگی استفاده از سیب زمینی است. سیب‌زمینی خام خواص تسکین‌دهنده دارد و مانع از تحریک شدن پوست می‌شود و به این ترتیب می‌تواند به کاهش احتمال تشکیل یک تاول ناخوشایند و تسکین درد کمک کند. این درمان برای سوختگی جزئی پوست بسیار مفید است.

درمان خانگی سوختگی با آلوئه ورا

یک برگ آلوئه ورا را به دو قسمت کنید؛ شیره داخل برگ را از آن جدا کنید و بدون اینکه موادی به آن اضافه کنید بر روی سوختگی بمالید. در صورت نداشتن برگ آلوئه ورا می‌توان از ژل آلوئه ورا که در داروخانه یا عطاری موجود است استفاده کرد. این درمان طبیعی فقط برای سوختگی درجه یک مورد استفاده است.
 
درمان خانگی نیش حشرات با آلوئه ورا

درمان سریع آفتاب سوختگی با پماد calendula

ویژگی های پماد سوختگی آلفا

شما می توانید برای درمان سریع آفتاب سوختگی از پماد درمان آفتاب سوختگی کالاندولا استفاده کنید. تین پماد فاقد هر نوع کورتن و 100% طبیعی است. مناسب برای تمام سنین مخصوصاٌ کودکان و نوزادان است.

برای درمان سریع سوختگی می توانید از این موارد نیز استفاده کنید

استفاده از ماست برای درمان سوختگی
سرکه برای درمان آفتاب سوختگی

ماست برای درمان آفتاب سوختگی

سرکه برای درمان آفتاب سوختگی

بهترین پماد برای درمان آفتاب سوختگی صورت

پماد کالاندولا برای درمان آفتاب سوختگی صورت بسیار مناسب است. پماد درمان آفتاب سوختگی کالاندولا دینه میتواند در سریع ترین تایم درمان آفتاب سوختگی صورت شما را به پایان برساند. 

کالاندولا را می توان بهترین پماد آفتاب سوختگی صورت معرفی کرد،  کاملاً طبیعی و فاقد کورتون بودن آن می تواند دلیل شگفتی های این پماد باشد.

شما می نوانید روزانه 2 مرتبه پماد کالاندولا را به نواحی سوخته شده صورت بمالید و آن را به سرعت درمان کنید.

درمان سریع آفتاب سوختگی صورت

پماد درمان آفتاب سوختگی بزرگسالان

پماد درمان آفتاب سوختگی بزرگسالان دارای ویژگی‌های مختص خود است که به درمان  پوست آفتاب سوخته بزرگسالان کمک می کند .ا این پمادها معمولاً حاوی عوامل محافظتی از نور خورشید مانند SPF (عامل حفاظت از نور خورشید) هستند که به پوست در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید محافظت می‌کنند و موجب درمان آفتاب سوختگی بزرگسالان می شوند.

استفاده از پماد درمان آفتاب سوختگی بسیار مهم است، به ویژه در زمان‌هایی که به طور مستقیم با نور خورشید در تماس هستید. انتخاب پماد با SPF مناسب براساس نوع پوست و شدت تابش نور خورشید بسیار مهم است. همچنین، پس از شنا یا تعرق زیاد، باید مجدداً پماد درمان آفتاب سوختگی بزرگسالان را به پوست بزنید تا محافظت از پوست حفظ شود.

پماد درمان آفتاب سوختگی بزرگسالان به علاوه از عوامل محافظتی، ممکن است دارای مواد مرطوب‌کننده و ضد التهاب نیز باشد تا به ترمیم سریع‌تر پوست کمک کند و از سوختگی و خشکی پوست جلوگیری کند.

بهترین پماد های درمان سوختگی بزرگسالان

 

پماد درمان آفتاب سوختگی کالاندولا

پماد گیاهی کالاندولا علاوه بر دارا بودن خاصیـت ضد التهـاب پوستی، با تسریع در عمل گرانولاسیون و تحریک تشکیل سلولهای جدید، موجب ترمیم و التیــام پوستهای حساس و ملتهب شده، گردش خون را بهبود بخشیده و پوست را تقویت می کند و با دارا بودن این خواص در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد :

 

پماد آفتاب سوختگی کالاندولا

عوارض آفتاب سوختگی

اما از دیگر علائم و عوارض آفتاب‌ سوختگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • تغییر رنگ در پوست مثل قرمز شدن
 • احساس گرما شدید در ناحیه آسیب دیده
 • درد به همراه سوزش
 • تورم شدید
 • تاول‌های کوچک آبدار
 • سردرد، کاهش فشار خون، تب و لرز
 • حالت تهوع و خستگی
 • درجه حرارت بالاتر از درجه معمولی (38 درجه) و موارد دیگر.
عوارض آفتاب سوختگی

پماد برای درمان آفتاب سوختگی

بهترین پماد برای درمان آفتاب سوختگی، پماد کالاندولا دینه است. پماد درمان آفتاب سوختگی کالاندولا دینه با خاصیت فاقد کورتون بودن مناسب برای آفتاب سوختگی کودکان و بزرگسالان است. شما می توانید برای درمان پماد کالاندولبا را روزی 2 مرتبه روی ناحیه سوخته شده بمالید.

پماد کالاندولا به دلیل گیاهی بودن، 100% طبیعی بودن و فاقد کورتون بود هیچ عوارض پس از مصرفی ندارد. شما می توانید حتی در زمانی که پوستتان آسیبی ندارد از آن برای شفافی پوست و نرمی آن نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.