Warning: Use of undefined constant aaa - assumed 'aaa' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/dinehiran/public_html/wp-content/themes/foden/templates/headers/header-2.php on line 11
مجتمع صنایع دینه ایران
بهترین پماد برای درمان نیش حشرات

درمان سریع گزیدگی حشرات

گزیدگی حشرات یکی از مشکلات رایج در فصل تابستان است. حشراتی مانند پشه، زنبور، کنه و مگس می‌توانند باعث ایجاد درد، خارش، تورم و سایر علائم ناخوشایند شوند. در برخی موارد، گزیدگی حشرات می‌تواند منجر به واکنش‌های آلرژیک شدید شود.برای تسکین علائم گزیدگی حشرات، می‌توان از پماد برای نیش حشرات استفاده کرد. این پمادها حاوی موادی هستند که می‌توانند درد، خارش و تورم را کاهش دهند.

انواع نیش حشرات

علائم نیش حشرات سرنخ‌هایی برای علت و شدت آن ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، اکثر گزش‌های حشرات باعث ایجاد برجستگی‌های قرمز همراه با درد، خارش یا سوزش می‌شوند. برخی از انواع نیش‌های حشرات همچنین دارای تاول یا جوش هستند. در ادامه شما را با برخی از سرنخ‌های رایج اشکال گزش بیشتر آشنا می‌کنیم. شما می‌توانید با مشاهده هر یک از علائم زیر با متخصص عفونی در ارتباط باشید.یا از پماد درمان نیش حشرات کالاندولا استفاده کنید.

انواع حشراتی که نیش می زنند

نیش پشه

 • نیش پشه کوچک، مدور، کمی برآمده است و معمولا بلافاصله بعد از گزیدگی پدیدار می‌شود.
 • برآمدگی ممکن است قرمز، سفت، متورم و با خارش باشد.
 • ممکن است در یک ناحیه چند جای پشه گزیدگی وجود داشته باشد.

نواع دیگری از پشه‌ هم وجود دارند که ناقل بیماری‌های مختلف هستند. مثل پشه خاکی که عامل بیماری سالک است و پشه آنوفل که ناقل بیماری مالاریا است. محل گزیدگی پشه خاکی در ابتدا شبیه به نیش پشه است ولی به مرور تغییر شکل می‌دهد و حالت آتش فشانی پیدا می‌کند و در نهایت ممکن است زخم بزرگ و بدشکلی ایجاد کند.

درمان نیش پشه

بهترین پماد درمان نیش پشه کالاندولا است، که کاملاً گیاهی و فاقد کورتن است.

درمان نیش پشه
درمان نیش ساس

نیش ساس

 

 • ضایعات کوچک قرمز رنگ، برآمده و دارای یک مرکز تیره هستند. خارش هم دارند.
 • ممکن است محل‌های گزیدگی در یک خط یا به صورت دسته‌ای باشد. معمولا در قسمتی از بدن دیده می‌شود که با لباس پوشیده نمی‌شود؛ مثل دست‌ها، پاها یا گردن.
 • ممکن است در محل گزش تاول‌ها یا کهیرهای به شدت خارش دار وجود داشته باشد. برای درمان کهیرهای ناشی از گزیدگی این حشره معمولا باید به پزشک مراجعه کرد.

نیش کنه

 • گزش کنه می‌تواند باعث تورم و درد شود.
 • ممکن است باعث بثورات پوستی، سوزش، ایجاد تاول یا تنگی نفس شوند.
 • کنه معمولا تا مدت طولانی بعد از گزش به پوست می‌چسبد. درمان گزیدگی این حشره با جدا کردن کنه از پوست شروع می‌شود. این کار بهتر است توسط پزشک یا فردی که این کار را بلد است صورت بگیرد تا بزاق و خون کنه به پوست منتقل نشود و احتمال انتقال بیماری کاهش یابد.
 • معمولا گزش ناشی از کنه یک عدد است و چندتایی یا گروهی نیست.
درمان نیش کنه

علائم گزیدگی چیست؟

 • ساس‌ها یک علامت گاز گرفتگی کوچک روی پوست بر جای می‌گذارند که قرمز و خارش‌دار بوده یا در موارد نادر باعث واکنش آلرژیک جدی می‌شوند.
 • زنبورها باعث ایجاد برجستگی پوستی قرمز همراه با سفیدی در اطراف آن می‌شوند.
 • گزش کک باعث ایجاد خارش روی پوست و اغلب روی مچ پا و ساق پا می‌شود.
 • پشه‌ها برجستگی‌های خارش‌دار صورتی روی پوست ایجاد کرده یا در موارد نادر یک واکنش شدید از نوع آلرژی به نیش حشرات ایجاد می‌کنند.
 • نیش عنکبوت باعث علائم جزئی مانند قرمز شدن پوست، ورم و درد در محل گزش یا علائم بسیار جدی می‌شود که نیاز به مراقبت‌های اورژانسی دارد.
 • کنه‌ها می‌توانند ناقل بیماری لایم باشند و نیش آنها بثوراتی را ایجاد می‌کند که می‌تواند شبیه چشم گاو در حال پخش شدن باشد.

بیشتر انواع گزش و نیش مستقیماً از حشرات به انسان منتقل شده که عموما در خارج از منزل اتفاق می افتد. البته دو استثناء ساس و شپش وجود دارد. ساس ها، کنه های ریزی هستند که در رختخواب زندگی می کنند و شپش ها از طریق تماس با فرد آلوده، شانه یا لباس پخش می شوند.

نیش برخی از حشرات خاص می‌تواند بیماری‌هایی مانند ویروس زیکا، ویروس نیل غربی، ویروس چیکونگونیا، تب دنگی و تب زرد که همگی آنها توسط پشه منتقل می‌شوند را نیز وارد بدن انسان کند. بیماری لایم از کنه، تب خال‌دار کوه راکی از سگ یا کنه چوبی و بیماری شاگاس از تماس با حشرات به انسان منتقل می‌شود.

نیش حشرات مختلف

روش های پیش گیری از نیش حشرات

برای پیش‌گیری از نیش حشرات و مهار فراگیر آنها، می‌توانید از روش‌های مختلف استفاده کنید:

 1. استفاده از لباس مناسب: در مناطقی که حشرات خطرناک وجود دارند، لباس‌های بلند و تا حد امکان مناسب بپوشید تا بدنتان پوشیده باشد و نقاط آسیب‌پذیر مثل گردن و مچ دست‌ها را پوشش دهد.

 2. استفاده از محافظت‌کننده‌ها: از محافظت‌کننده‌های شیمیایی یا طبیعی مانند اسپری‌ها و کرم‌ها استفاده کنید تا حشرات را دور نگه دارید.

 3. استفاده از دستکش: در کارهایی که به تماس با حشرات ممکن است منجر شود، دستکش‌های محافظ را استفاده کنید.

 4. استفاده از شبکه‌ها و پرده‌های حشره‌گیر: در خانه یا در کمپینگ، از شبکه‌ها و پرده‌های حشره‌گیر استفاده کنید تا حشرات به داخل نفوذ نکنند.

 5. ابتنائی به محیط: اطراف خانه یا محیط‌های باز، آشیانه‌های حشرات را از بین ببرید و به دور از محل زندگی خود نگه دارید.

 6. استفاده از تراپی‌های طبیعی: برخی از مواد طبیعی مانند روغن‌های اسانسی می‌توانند حشرات را دور نگه دارند.

 7. استفاده از دی‌اتومهارت: دی‌اتومهارت یک ماده طبیعی است که از سنگ‌های دریایی خوردشده تولید می‌شود و می‌تواند حشرات را مهار کند.

 8. تمیز نگه داشتن محیط: غذاها و زباله‌ها را به موقع دور بریزید تا حشرات جذب نشوند.

 9. استفاده از تله‌های حشره‌ای: برخی تله‌ها و دستگاه‌هایی وجود دارند که می‌توانند حشرات را به خود جذب کرده و از محیط شما دور نگه دارند.

 10. مراجعه به پزشک در صورت نیش حشره: اگر تا به نیش یک حشره دچار شده‌اید و واکنش‌های نامطلوب مانند تورم شدید، خارش شدید یا علائم آلرژیک دیگر دارید، به یک پزشک مراجعه کنید.

به‌یاد داشته باشید که استفاده از محافظت‌کننده‌ها و روش‌های پیش‌گیری ممکن است بسته به نوع حشرات و منطقه محل زندگی شما متفاوت باشد.

درمان نیش پشه

پماد درمان نیش حشرات کالاندولا بهترین درمان برای نیش پشه و انواع حشرات است. که شما می تونید با مالیدن پماد بر روی جای نیش 2 بار در طول روز آن را درمان کنید.

بهترین روش برای درمان گزیدگی نیش حشرات پماد کالاندولا است. در لیست زیر چند نمونه از ویژگی های پماد کالاندولا را به شما معرفی می کنیم.

درمان خانگی نیش حشرات

معمولاً یک واکنش خفیف و محدود در عرض چند روز از بین می‌رود. اما چند درمان خانگی می‌توانند به تسریع این فرآیند و کاهش ناراحتی ناشی از آن کمک کنند.

 • از کمپرس سرد روی ناحیه آسیب دیده، مسکن‌های خوراکی، کرم استروئیدی یا پماد بی‌حسی موضعی می‌توانید به منظور تسکین ناراحتی استفاده کنید.
 • اگر جراحت در ناحیه بازو یا پا وجود دارد، آن را بالا نگه دارید.
 • اشکال متمرکز گرما برای درمان ناراحتی ناشی از نیش پشه می‌تواند مفید واقع شود.
 • گاهی اوقات داروهای آنتی هیستامین کمک کننده هستند. انواع مختلف درمان‌های بدون نسخه برای جای نیش و گزش در دسترس هستند.
 • به منظور درمان ورم ناشی از نیش حشرات یا یک واکنش آلرژیک موضعی جدی‌تر ممکن است به مصرف آنتی هیستامین‌ها یا مسکن‌های خوراکی نیاز داشته باشد.
 • در موارد شدیدتر ورم، پزشک ممکن است استروئیدهای خوراکی را به شما تجویز کند.
 • افراد می‌توانند توده‌های کوچک خارش دار یا ضایعات ایجاد شده اطراف نیش را با کورتیکواستروئید خوراکی مانند پردنیزولون یا آنتی هیستامین خوراکی درمان کنند.
 • شما می‌توانید از پماد هیدروکورتیزون برای نیش حشرات با مقدار ۰.۵ یا ۱ درصد استفاده کرده و در صورت عدم دسترسی، لوسیون کالامین یا خمیر جوش شیرین را چندین بار در روز به نیش یا گزش بزنید تا علائم شما برطرف شود.
 • خاراندن پوست یا ترکیدن تاول ممکن است باعث ورود باکتری‌ها و ایجاد عفونت شود.
 
خمیر جوش شیرین
کمپرس یخ
خاراندن پوست

بهترین پماد برای نیش حشرات برای کودکان

علاوه بر راه های خانگی که در قسمت های قبل معرفی کردیم، استفاده از محصولات گیاهی و طبیعی برای در امان ماندن از حشرات و یا بهبود جای نیش آن ها، گزینه خوبی است. در این بخش انواع بهترین پماد برای نیش حشرات و نیز محصولات مفید دیگر برای این مشکل را معرفی میکنیم.

 

پماد کالاندولا  که حاوی عصاره گل همیشه بهار، عصاره روغنی گل همیشه بهار و روغن اسطوخودوس است، به بهبود علائم گزش و نیش حشرات کمک می‌کند. این کرم اثرات ضد التهاب و التیام بخش دارد که این خواص را از هر دو گیاه مفید گل همیشه بهار و اسطوخودوس می‌گیرد.

برای دیدن تاثیر پماد کالاندولا، کافیست روزانه مقدار کمی از کرم را ۲ تا ۳ بار در محل مورد نظر بمالید.

خرید آنلاین پماد درمان ادرار سوختگی کودکان کالاندولا

پماد کالاندولا به دلیل گیاهی بودن، 100% طبیعی بودن و فاقد کورتون بود هیچ عوارض پس از مصرفی ندارد. شما می توانید حتی در زمانی که پوستتان آسیبی ندارد از آن برای شفافی پوست و نرمی آن نیز استفاده کنید.

پماد کالاندولا علاوه بر دارا بودن خاصیـت ضد التهـاب پوستی، موجب ترمیم و التیــام پوستهای حساس و ملتهب شده. پماد کالاندولا گردش خون را بهبود بخشیده و پوست را تقویت می کند. پماد کالاندولا با دارا بودن این خواص در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد :

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.