Warning: Use of undefined constant aaa - assumed 'aaa' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/dinehiran/public_html/wp-content/themes/foden/templates/headers/header-2.php on line 11
مجتمع صنایع دینه ایران

ادرار سوختگی نوزاد عبارت است از جوش های بسیار ریز و قرمزی که در اطراف و بخش زیرین ناحیه تناسلی نوزاد به وجود می آید. این نوع از حساسیت پوستی در میان نوزادان بسیار رایج است و بسیاری اغلب به آن دچار می شوند. به طور معمول، سوختگی پای نوزاد را می توان به راحتی در خانه درمان کرد.

علائم ادرار سوختگی در نوزادان

قرمزی و حساس شدن پوست در بخش باسن، ران ها و ناحیه تناسلی، یکی از رایج ترین علائم ادرار سوختگی نوزاد است. این عارضه ممکن است به صورت چند جوش کوچک و پراکنده و یا حساسیت پوستی که بخش بزرگی از ناحیه پوشک را پوشش می دهد، ظاهر شود. کودکانی که دچار این عارضه می شوند معمولا به هنگام تعویض پوشک، بغل کردن و یا تمیز شدن، احساس ناراحتی می کنند و این موضع را با گریه و سر و صدا نشان می دهند.

در موارد شدید، ممکن است سوختگی پای نوزاد به جوش های بزرگ، تاول ها و یا زخم ها تبدیل شوند. در صورت عفونی شدن جوش ها، ممکن است رنگ آنها به قرمز روشن تغییر کند و یا پوست متورم شود. در صورتی که این لکه ها و جوش ها عفونی شوند، ممکن است حتی ناراحتی پوستی به سایر بخش های بدن کودک و خارج از ناحیه پوشک نیز گسترش پیدا کنند.

 

درجات ادرار سوختگی کودکان

 علت های رایج ایجاد ادرارسوختگی در کودکان

 • اسهال: آنزیم های موجود در مدفوع در هنگام آبکی شدن فعال تر شده و ایجاد ادرار سوختگی می کنند.
 • آنتی بیوتیک: در هنگامی که کودک آنتی بیوتیک مصرف می کند بیشتر مستعد ابتلا به ادرار سوختگی خواهد بود.
 • برفک دهانی: کودکانی که برفک دهانی دارند، قارچ را از طریق سیستم گوارش به مدفوع منتقل و عفونت ایجاد می کنند.
 • سوزش: اگر پوشک طولانی مدت روی پوست بماند پوست دچار سوزش می شود.
 • عفونت: ادرار باعث رشد راحت تر قارچ می گردد. ماده ای که مانع انتقال رطوبت به بیرون شده نیز جریان هوا را مسدود می کنند. در نتیجه محیطی گرم و مرطوب ایجاد می شود که بر ابتلا به ادرار سوختگی تاثیر گذار است.
 • آلرژی: کودکانی که پوست حساس دارند مبتلا به ادرار سوختگی می شوند.

 

موارد نیازمند مراجعه به پزشک به دلیل ادرار سوختگی

برای درمان ادرار سوختگی معمولاً لازم نیست خیلی فوری به پزشک مراجعه کنید. با کمی تلاش، شما باید بدون مراجعه به پزشک قادر به رفع التهاب در سه یا چهار روز باشید. اما اگر به نظر می‌رسد ناحیۀ ملتهب ممکن است عفونی شده باشد یا اگر کودک شما تب کرد یا راش پس از چند روز درمان در خانه رفع نشد، لازم است با پزشک تماس بگیرید. برخی از علائم عفونت برای مراجعه به پزشک شامل موارد زیر است:

 • تب
 • تاول
 • جوش‌های پر از چرک
 • لکه‌های زرد رنگ و دارای ترشح
 • زخم‌های باز

درمان ادرار سوختگی با پماد ضد التهاب کالاندولا

پماد کالاندولا به دلیل، کاملاً گیاهی بودن و فاقد کورتون مناسب کودکان هم هست. پماد کالاندولای دینه دارای خاصیت ضد التهابی و ضد سوختگی، بسیار مناسب برای ادرار سوختگی کودک شما است.

 

پماد ضد التهاب کالاندولای دینه

 

دیگر موارد مصرف پماد ضد التهاب کالاندولا

پماد گیاهی کالاندولا علاوه بر دارا بودن خاصیـت ضد التهـاب پوستی، با تسریع در عمل گرانولاسیون و تحریک تشکیل سلولهای جدید، موجب ترمیم و التیــام پوستهای حساس و ملتهب شده، گردش خون را بهبود بخشیده و پوست را تقویت می کند و با دارا بودن این خواص در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 

 1. درمان التهاب پوستی

 2. درمان سوختگی پوست با اجسام داغ و یا بخار آب

 3.  پیشگیری و درمان آفتاب سوختگی

 4. درمان گزیدگی و جای نیش حشرات

 5. درمان خارش پوست

 6.  درمان اگزما و جوش

 7.  درمان خشکی پوست

 8. درمان ترک پوست

 9. درمان عرق سوز شدن

 10. درمان ادرار سوختگی اطفال

 11. بازسازی و ترمیم پوست

 12. درمان گزیدگی نیش حشرات

 13. درماتیت ناشی از پرتودرمانی

 14. درماتیت آلرژیک

 15. آزردگی های جلدی ناشی از خراش ها و بریدگیهای سطحی

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.