Warning: Use of undefined constant aaa - assumed 'aaa' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/dinehiran/public_html/wp-content/themes/foden/templates/headers/header-2.php on line 11
مجتمع صنایع دینه ایران

این قرص محصول مجتمع صنایع دینه ایران میباشد که بخش اصلی آن را پودرریشه زنجبیل (ریزوم) تشکیل میدهد.

زنجبیل در چین هند آفریقا و مناطق دارای اب و هوای گرم رشد میکند. ریشه گیاه زنجبیل بعنوان ادویه و طعم دهنده معروف است.هزاران سال است که در بسیاری از فرهنگها یک روش درمانی سنتی بوده است . زنجبیل یک  درمان عامیانه رایج برای ناراحتی معده و حالت تهوع است.

زنجبیل حاوی مواد مغذی و ترکیبات فعال زیستی است که فواید بسیاری برای بدن و مغز دارد. در زیر به برخی خواص دارویی زنجبیل اشاره میگردد:

  • زنجبیل گیاهی گلدار است که از چین سرچشمه گرفته است. ریزوم (قسمت زیر زمینی ساقه) بخشی است که معمولا بعنوان ادویه مورد استفاده قرار میگیرد.اغلب به آن ریشه زنجبیل یا بسادگی زنجبیل گفته میشود. زنجبیل دارای سابقه بسیار طولانی دراستفاده در اشکال مختلف طب سنتی است. از این ماده برای کمک به هضم کاهش تهوع وکمک به مبارزه با آنفلونزاوسرماخوردگی استفاده شده است.
  • درمان انواع حالت تهوع بویژه تهوع صبحگاهی.

زنجبیل ممکن است تهوع بعد از عمل ودربیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی قراردارند تسکین دهد.

  • کاهش دردهای عضلانی.
  • دارای اثرات ضد التهابی و کمک به رفع آرتروز.
  • کاهش قند خون و بهبود فاکتورهای خطرساز قلبی.
  • درمان سوهاضمه مزمن. معمولا این نوع سوهاضمه بادردهای مکرر و ناراحتی در بخش بالای معده همراه است که تاخیر درتخلیه معده عامل سوهاضمه است. زنجبیل تخلیه معده را تسریع بخشیده  و درنتیجه این دردها را تاحد زیادی کاهش میدهد.
  • کاهش دردهای قاعدگی . در این خصوص کارایی زنجبیل به اندازه داروهای مفنامیک اسید و ایبوبروفن میباشد.
  • کاهش سطح کلسترول.
  • جلوگیری از سرطان : برخی شواهد هرچند محدود نشان میدهد  که زنجبیل در برابر سرطان لوزالمعده سرطان سینه و تخمدان موثراست.
  • مبارزه با عفونت : ماده فعال زیستی موجوددر زنجبیل تازه میتواند به کاهش خطر عفونتها کمک کند.درواقع زنجبیل میتواند رشد بسیاری از انواع مختلف باکتری را مهار کند. زنجبیل در برابر باکتریهای دهانی که باعث بیماریهای التهابی در لثه ها میشوند مانند ورم لثه بسیار موثراست.زنجبیل تازه همچنین ممکن است در برابر ویروس RVS که یکی از دلایل عمده عفونتهای تنفسی است موثر باشد.

مصرف زنجبیل ممکن است باعث بروز عوارضی گردد.

در دوزهای کم زنجبیل در برخی افراد باعث بروز: گاز معده- سوزش سردل- ناراحتی معده و سوزش دهان گردد.

دردوزهای زیاد احتمال بروز عوارض جانبی راافزایش میدهد..همچنین ممکن است درروی پوست باعث ایجاد بثورات پوستی گردد.حتی ممکن است خطر خونریزی راافزایش دهد. لذا افرادیکه داروهای رقیق کننده خون (آسپرین و..) – داروهای ضد دیابت و فشارخون بالا مصرف میکنند قبل از مصرف زنجبیل بایستی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ریشه زنجبیل حاوی محرک هایی است که باعث انقباضات زودرس می شود و همچنین بر روی هورمون های جنسی جنین هم تاثیر می گذارد ، بنابراین از مصرف زنجبیل به خصوص در هفته های آخر بارداری باید پرهیز نمود.

زنجبیل دردوران شیردهی نیز نباید مصرف گردد.

قرص گیاهی ومیگان شرکت دینه حاوی سه بلیستر ده عددی قرص روکشدار میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.