شرکت داروسازی دینه ایران

قرص گیاهی دینه کورکوما

گیاه زردچوبه با نام انگلیسی turmeric  و نام علمی curcuma longa گیاهی از تیره زنجبیلیان است. بخش مورد استفاده این گیاه دارویی ساقه زیر زمینی یا ریزوم آن می باشد. همانطور که می دانید پودر ریزوم زردچوبه از پر مصرف ترین ادویه جات به شمار می رود. رویشگاه اصلی این گیاه هندوستان است.

از خواص دارویی زردچوبه می توان به محافظ کبد ، ضد التهاب ، ضد تومور ، افزایش دهنده ترشح صفرا و کاهنده چربی خون اشاره کرد.

ریزوم زردچوبه حاوی مواد موثره متنوع و در نتیجه خواص دارویی _ درمانی متنوعی است . رنگ زرد آن به علت وجود ماده ای به نام کورکومین است که شناخته شده ترین ماده موثره این گیاه است . کورکومین نیز مانند سایر مواد موثره ریزوم این گیاه، خواص آنتی اکسیدان و ضد التهاب قوی دارد و می تواند در تسکین درد ، التهاب و تورم مفاصل در استئو آرتریت یا آرتروز و همچنین آرتریت روماتوئید موثر باشد .

همچنین طیف متنوع مواد موثره  موجود در ریزوم این گیاه خاصیت ضد تکثیر سلولی دارد و از این رو می تواند در پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان مفید باشد.

نتایج تعدادی پزوهش های دانشگاهی نشان می دهند که مواد موثره موجود در زردچوبه می توانند علیه پلاک های مغزی بسیج شده و در تخریب آنها موثر باشند و بنابراین در بهبود آلزایمر و کاهش حافظه و همچنین پیشگیری از آن ایفای نقش کنند.

شرکت داروسازی دینه ایران به عنوان اولین تولید کننده داروهای گیاهی به صورت صنعتی در کشور ، در راستای ارتقای سلامت جامعه اخیرا موفق به تولید قرص دینه کورکوما شده است. این قرص حاوی 450 میلی گرم پودر ریزوم زردچوبه و 50 میلی گرم عصاره استاندارد شده این گیاه براساس کورکومین می باشد.

از خواص قرص گیاهی دینه کورکوما می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

آنتی اکسیدان

ضد درد و التهاب مفاصل

محافظ کبد

رفع سوء هاضمه و اختلالات صفراوی

ضد تومور و پیشگیری از ابتلا به سرطان

مصرف این قرص به صورت روزانه 1 قرص بعد از غذا توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.