Warning: Use of undefined constant aaa - assumed 'aaa' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/dinehiran/public_html/wp-content/themes/foden/templates/headers/header-2.php on line 11
مجتمع صنایع دینه ایران
درمان خانگی ادرار سوختگی کودکان با پماد کالاندولا

ادرار سوختگی شدید کودکان

اگر پوست کودک شما در ناحیه زیر پوشک ملتهب و قرمز به نظر می‌رسد، این احتمال هست که دچار ادرار سوختگی شده باشد. ادرار سوختگی به معنای این نیست که شما پدر یا مادر سهل‌انگاری هستید‌، زیرا ادرار سوختگی یکی از شایع‌ترین عوارض استفاده از پوشک است و مواجهه با آن، به ویژه در سال اول زندگی کودک، بخشی از مراقبت کودکان است. در این مطلب می‌توانید با علائم ادرار سوختگی، دلایل ادرار سوختگی شدید، موارد نیازمند مراجعه به پزشک، درمان ادرار سوختگی شدید و جلوگیری از بروز آن آشنا شوید.

نشانه های ادرار سوختگی کودکان

علائم پوستی. التهاب، قرمزی و راش پوستی در نواحی باسن، ران‌ها و اندام تناسلی به‌خوبی مشهود است.
تغییرات در خلق‌وخوی کودک. ممکن است متوجه شوید که کودک شما بیش‌ازحد معمول بی‌قرار و ناراحت به نظر می‌رسد. به‌خصوص در هنگام تعویض پوشک که به‌محض تماس دست با نواحی ملتهب کودک عصبانی شده و شروع به گریه می‌کند.

خرید آنلاین پماد درمان ادرار سوختگی کودکان کالاندولا

علت ادرار سوختگی شدید کودکان

دلایل ایجاد ادرار سوختگی شدید کودکان و التهاب پوستی در ناحیه پوشک کودک می‌تواند از تغذیه تا ادرار کودک را شامل شود. این دلایل به شرح ذیل است:

پوشک خیس یا رطوبت:

پوشک رطوبت ادرار را روی پوست کودک نگه می‌دارد، زمانی که ادرار با باکتری‌های مدفوع کودک همراه می‌شود و طی یک واکنش شیمیایی تجزیه و تولید آمونیاک می‌کند که برای پوست حساس نوزاد آزاردهنده است. کودکانی که اسهال دارند یا تعداد دفع مدفوع آن‌ها زیاد است بیشتر دچار ادرار سوختگی شدید می‌شوند. کودکی که مدت زیادی پوشک کثیف دارد بیشتر احتمال عارضه ادراری سوختگی را دارد، با این‌ حال گاهی حتی اگر پوشک کودک به‌ موقع تعویض گردد و پدر و مادر به‌ صورت مرتب مراقبت داشته باشند باز هم هر کودک باپوست حساس ممکن است دچار التهاب ادرار سوختگی شدید شود.

واکنش و ایجاد حساسیت از طریق مواد شیمیایی:

گاهی ممکن است که التهاب در ناحیه باسن به دلیل سایش پوشک روی پوست کودک ایجاد گردد، به‌ خصوص اگر نوزاد شما به مواد شیمیایی موجود در پوشک‌های یک‌بار مصرف یا مواد شوینده برای شستن کهنه حساسیت داشته باشد. در بعضی موارد هم پوست کودک به لوسیون یا پودری که در زمان تعویض پوشک استفاده می‌شود واکنش نشان می‌دهد و دچار التهاب یا راش پوستی می‌گردد.

شروع تغذیه و مصرف غذاهای جدید یکی از دلایل ادرار سوختگی شدید کودکان:

عارضه ادرار سوختگی در کودکانی که تغذیه را شروع کرده‌اند و غذاهای جامد استفاده می‌کنند بیشتر دیده می‌شود. هر نوع غذای جدید روی ترکیب مدفوع تأثیر دارد و باعث تغییر آن می‌گردد. به‌ خصوص برای مصرف میوه‌هایی مثل توت‌فرنگی یا آب‌میوه‌ها که یک اسیدی دارند و برای کودکان دچار مشکل می‌کنند. برخی مواد غذایی‌ها دفعات مدفوع را افزایش می‌دهند. در کودکان شیرخوار که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، حتی ممکن است به غذایی که مادر میل می‌کند واکنش پوستی نشان دهد.

 

ادرار سوختگی شدید کودکان/سوختگی ناشی از پوشک
درمان خانگی ادرار سوختگی کودکان

انواع ادرار سوختگی کودکان

۱- بثورات قارچی:

این نوع بثورات در داخل پوشک نوزاد که گرم و مرطوب است رشد و تکثیر می شود و کاندیدا نام دارد و موجب قرمز شدن پوست نوزاد می شود و اگر درمان نشود موجب ایجاد تاول خواهد شد. در نوع خفیف این نوع بثورات می توان از کرم های سوختگی پای نوزادموجود در بازار استفاده کرد.

۲- بثورات تماسی:

بثورات تماسی به صورت لکه ی پهن و صاف است و در قسمت پشت نوزاد و در اثر تماس با پوشک خیس ایجاد می شود و یا در اثر شستن پوشک های پارچه ای با مواد شوینده نامناسب ایجاد می شود و با استفاده از پماد های ساده قابل درمان می باشد.

۳- بثورات باکتریایی:

بثورات باکتریایی  با سوزش همراه بوده و به صورت زخم ظاهر می شوند و در برخی از موارد مایعی زرد رنگ شبیه چرک از آن خارج می شود و برای درمان آن معمولا از آنتی بیوتیک استفاده می شود.

۴- اگزما:

اگزما با تاول های برجسته همراه است و موجب خارش و پوسته شدن، پوست می شود و علت آن بیشتر آلرژی های غذایی و آلرژی تماسی می باشد.

برای درمان اگزما می توتنید از پماد ضد التهاب کالاندولا دینه استفادده کنید

روش های درمان ادرار سوختگی کودکان

برای درمان ادرار سوختگی شدید کودکان سعی کنید پوشک های کودکان را در فاصله های زمانی مشخص تعویض کنید.

برای شست و شوی ناحیه آسیب دیده بر اثر ادرار سوختگی کودکان از موادی استفاده کنید که باعث ثبات PH قسمت آسیب دیده شود.

برای حفظ کردن این نواحی از کرم های مرطوب کننده هیدروژل استفاده نمایید.

اگر قسمت آسیب دیده بر اثر ادرار سوختگی در کودکان عفونت داشته باشد پزشک آنتی بیوتیک های خوراکی و موضعی را برای آنها تجویز می کند.

درمان کردن بی اختیاری ادرار که عامل اصلی ادرار سوختگی می باشد بسیار حائز اهمیت می باشد.

هوا خوردن ناحیه تناسلی می تواند از درمان های مناسب جهت رفع سوختگی باشد.

استفاده از پماد کالاندولا

پماد برای ادرار سوختگی شدید کودکان

بهترین روش برای درمان ادرار سوختگی شدید کودکان پماد سوختگی کالاندولا است. در لیست زیر چند نمونه از ویژگی های پماد کالاندولا را به شما معرفی می کنیم.

 1. درمان التهاب پوستی
 2.  درمان سوختگی پوست با اجسام داغ و یا بخار آب
 3. پیشگیری و درمان آفتاب سوختگی
 4. درمان آفتاب سوختگی در خانه
 5. درمان گزیدگی نیش حشرات
 6. درمان جوش پوست
 7. درمان اگزما پوست
 8. درمان خشکی پوست
 9. درمان ترک پوست
 10. درمان عرق سوز شدن
 11. درمان ادرار سوختگی اطفال
 12. بازسازی و ترمیم پوست
 13. درمان زخم بستر
 14. درماتیت ناشی از پرتودرمانی
 15. درمان سریع سوختگی
 16. خواص پماد کالاندولا برای صورت
 17. پماد درمان کک و مک صورت
 18. پماد ضد حساسیت پوست

 19. پماد ضد خارش

پما ضد حساسیت پوستی کالاندولا

درمان خانگی ادرار سوختگی شدید

ادرار سوختگی شدید برای کودکان دردناک و آزاردهنده است. بنابراین در صورتی که دچار این عارضه شدند، باید بلافاصله به درمان آن بپردازید. برای این کار می‌توانید از روش‌های خانگی کمک بگیرید. قصد داریم در ادامه چندین روش درمان خانگی ادرار سوختگی شدید را به شما توضیح دهیم.

روغن نارگیل و کندر

در طول زمان، استفاده از روغن نارگیل برای درمان ادرار سوختگی درمان رایجی بوده. زیرا روغن نارگیل از بی خطر ترین روغن های طبیعی برای درمان درماتیت تماسی است.
همچنین روغن نارگیل خواص ضد باکتری؛ضد ویروس و ضد قارچی دارد، که برای درمان عفونت یا پیشگیری از آن مفید است. چربی های روغن نارگیل نیز بدن کودک را نزم و مرطوب نگه می دارد‌. برای درمان ادرار سوختگی برای مــاساژ کودک از این روغن استفاده کنید.  این روغن نیز خاصیت ضد التهابی دارد و استفاده از آن به کاهش درد و سوزش و تورم و درمان التهاب پوست کمک می کند . همچنین به دلیل خاصیت ضد میکروبی که دارد، با باکتری های عامل ادرار سوختگی مقابله می کند و آن ها را از بین می برد.

روغن نارگیل برای درمان ادرار سوختگی
آلوئه‌ورا برای درمان ادرار سوختگی نوزادان

آلوئه‌ورا برای درمان ادرار سوختگی کودک

قرن‌هاست که از آلوئه‌ورا برای خواص بهبود‌ دهنده‌ای که دارد، استفاده می‌شود. این گیاه مفید می‌تواند با طبیعت ضدالتهابی خود پوست ملتهب و تحریک‌ شده‌ی نوزاد را تسکین دهد. آلوئه‌ورا همچنین حاوی خواص ضدباکتریایی است که می‌توانند با باکتری‌های ایجادکننده‌ی بثورات مبارزه کنند. دو تا سه بار در هفته از آلوئه‌ورا استفاده کنید.

سرکه‌ی سیب

ترکیب اصلی سرکه‌ی سیب، اسیدسیتریک است که یک ضدعفونی‌کننده‌ی طبیعی محسوب می‌شود. علاوه بر این سرکه‌ی سیب خواص ضدباکتریایی، ضدقارچی و ضدویروسی دارد و می‌تواند در درمان ادرار سوختگی نوزادان مفید باشد‌‌. یک تا دو بار در روز از این روش‌ درمانی استفاده کنید‌‌.

درمان ادرار سوختگی با سرکه سیب

درمان ادرار سوختگی نوزادان نیاز به توجه ویژه دارد و باید توسط یک پزشک متخصص انجام شود. اما برخی اقدامات کلی ممکن است به عنوان بخشی از درمان در نظر گرفته شوند:

مشاوره پزشکی: مهمترین قدم برای درمان ادرارسوختگی نوزادان، مشاوره با یک پزشک متخصص است. پزشک با بررسی تاریخچه پزشکی و انجام آزمون‌های مورد نیاز، علت ادرارسوختگی را تشخیص خواهد داد.

تغییرات در تغذیه: در بعضی موارد، تغییرات در تغذیه نوزاد می‌تواند به کاهش ادرارسوختگی کمک کند. پزشک ممکن است رژیم غذایی یا نوع غذاها را تغییر دهد.

تمرینات فیزیکی: در برخی موارد، تمرینات فیزیکی ممکن است به تقویت عضلات و کاهش ادرارسوختگی کمک کند. این تمرینات باید با توجه به سن و وضعیت سلامتی نوزاد تعیین شود.

داروها: در مواردی که علت ادرارسوختگی با مشکلات فیزیولوژیکی مرتبط است، ممکن است پزشک داروهای خاصی را تجویز کند مثل پماد کالاندولا.

همچنین، باید به موارد خاص و شرایط هر نوزاد توجه داشته باشید، زیرا هر مورد ممکن است نیاز به بررسی و درمان دارد.

پماد کالاندولا به دلیل گیاهی بودن، 100% طبیعی بودن و فاقد کورتون بود هیچ عوارض پس از مصرفی ندارد. شما می توانید حتی در زمانی که پوستتان آسیبی ندارد از آن برای شفافی پوست و نرمی آن نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.