شرکت داروسازی دینه ایران

گلودرد، خشکی گلو، سرما خوردگی، قرص گیاهی آلتادین

قرص گیاهی آلتادین از گیاه ختمی و عصاره گیاه شیرین بیان و اسانس نعنا تشکیل شده است.

خواص گل ختمی:

گل ختمی دارای کاربردهای بسیاری در علم پزشکی میباشد.
  گل ختمی بمنظور:

کاهش دمای بدن، درمان بیماری‌های عصبی و قلبی افزایش دهنده ادرار درمان یبوست، سرطان، بیماری کبد و علائم سرماخوردگی   کاهش فشار خون  و کلسترول بالا استفاده می‌کردند.
در یونان باستان، گل ختمی را با عسل می‌جوشاندند و برای درمان زخم‌ها، اسهال خونی، درد سیاتیک و دندان درد استفاده می‌کردند.

 بیشترین کاربرد ختمی برای درمان مشکلات تنفسی و برونشیت است.

ریشه گیاه ختمی به عنوان داروی گیاهی برای درمان سرماخوردگی، گلودرد و دیگر مشکلات تنفسی بکار میرود.

 همچنین برگ‌های این گیاه برای درمان گازگرفتگی و سوختگی شفابخش است.

گل ختمی در درمان مشکلات مرتبط با التهاب دستگاه گوارش موثر است و می‌تواند در کاهش التهاب لثه نوزادان در زمان دندان درآوردن آن ها مفید باشد.

 عصاره ریشه و ساقه ختمی برای درمان سوختگی‌ها و زخم‌های پوستی استفاده میشود و درمانی موثر برای کاهش قرمزی و سوزش ناشی از اگزماست.

 اخیرا، گل ختمی در درمان مشکلات گوارشی از جمله سوزش معده، سوء هاضمه، کولیت زخمی و زخم معده استفاده می‌شود.
 این گیاه دارای خواصی است که می‌توان از آن در درمان سرطان و کاهش وزن استفاده کرد. براساس نتایج ازمایشات  عصاره گل ختمی روی متابولیسم تاثیر گذار بوده و از چاقی و تشکیل چربی در کبد جلوگیری می‌کند.
 این گیاه به عنوان ترکیبی دارویی در درمان شپش سر نیز تاثیرگذار است.

خواص شیرین بیان:

شیرین بیان گیاهی است که برخلاف نامش تلخ است اما خواص فوق العاده ای دارد. از این گیاه برای درمان سرفه استفاده می شود. هم اکنون نیز از این گیاه در ترکیب شربت های ضد سرفه استفاده می شود. این گیاه برای دستگاه گوارش و همچنین تقویت دستگاه ایمنی بدن موثر عمل می کند؛ چون حاوی ویتامین ها و مواد معدنی متعدد مورد نیاز بدن است.

در شیرین بیان بیش از 300 ترکیب مختلف وجود دارد که برخی از آنها دارای خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی میباشند.

موارد استفاده ریشه شیرین بیان:

  • التهاب و عفونت پوست
  • ناراحتی معده و زخم معده
  • هپاتیت C 
  • پوسیدگی دندان

گلو درد : 

گلیسیریزین که یکی از ترکیبات مهم موجود در شیرین بیان است به کاهش التهاب در مجاری تنفسی کمک زیادی می کند. این ترکیب مفید مانع رشد و اثرات بیماری زای اکثر ویروس ها می شود. امروزه این ماده در ترکیب داروهای مربوط به بیماری های تنفسی قرار داده می شود و برای تسکین علائمی مانند سرفه و گلودرد موثر عمل می کند. این گیاه همچنین باعث روان شدن خلط شده و مجاری تنفسی را باز می کند. در واقع شیرین بیان ویروس هایی که مجاری هوایی را تهدید می کنند نابود می سازد.

عوارض شیرین بیان:

مصرف دوز نامناسب مکمل های شیرین بیان می تواند عوارض جانبی ایجاد کند.

دوز شیرین بیان به شرایطی که نیاز به درمان دارد بستگی دارد. با این حال ، هرگز نباید مقادیر زیادی شیرین بیان را مصرف نمود.

– افرادی که فشار خون بالا دارند و یا پتاسیم پایینی ندارند ، باید از مصرف شیرین بیان و مکمل های گلیسیرریزین به طور کلی خودداری کنند.

پایین بودن سطح پتاسیم خون باعث ایجاد عوارضی بشرح زیر میباشد:

  • ضربان قلب غیر طبیعی
  • فشار خون بالا
  • ورم
  • بی حالی
  • نارسایی احتقانی قلب

تاثیرات درمانی قرص گیاهی آلتادین:

قرص گیاهی میکدنی آلتادین به دلیل دارا بودن موسیلاژ موجود در گیاه گل ختمی و دیگر مواد، میزان التهاب ها و تحریک های خفیف در مخاط گلو و دهان را کاهش می دهد. که این حالت احتمالا به دلیل ایجاد یک مانع فیزیکی یا غشا برای پیشگیری از گسترش تحریکات به وجود می آید. همچنین عصاره تام شیرین بیان موجود در آلتادین به دلیل داشتن گلیسیریزین، خاصیت نرم کنندگی ایجاد می کند.  

قرص گیاهی آلتادین توسط بیماران دیابتی نباید مصرف گردد ولی مصرف آن توسط سایر افراد حتی زنان باردار و شیرده بلامانع میباشد.

اسانس نعنا بکاررفته در قرص گیاهی آلتادین علاوه بر اینکه در طعم خوشایند قرص موثر بوده بلکه دارای اثرات ضد میکروبی نیز میباشد.

جعبه قرص گیاهی آلتادین شرکت داروسازی دینه حاوی سه بلیستر ده عددی قرص مکیدنی (غیرقابل جویدن) میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.