گیاه نخل اره ای

 در اخبار های مربوط به دینه ایران, گیاهان دارویی

هنگامی که سن افزایش می یابد، مراقبت از پروستات باید به طور مداوم صورت گیرد. سلامت پروستات یعنی اینکه نیاز شما به مراجعه مکرر به دستشویی کاهش می یابد. بدین ترتیب همواره نسبت به سلامتی خود احساس بهتری داشته و زندگی و خصوصا خواب آرامی را خواهید داشت.

یکی از محصولاتی که شرکت دینه تولید می کند، قرص هایی با نام پروستادین است. پروستادین در جهت درمان بزرگی خوش خیم پروستات استفاده می شود. یکی از ترکیبات اصلی این داروی گیاهی، عصاره میوه نخل اره ای است. در این نوشته سعی بر آن شده تا اطلاعات مختصری درباره این گیاه در اختیار خوانندگان عزیز گذاشته شود.

 

Related image

معرفی گیاه نخل اره ای

عصاره نخل اره ای saw palmelto، عصاره میوه گیاه نخل اره ای Sereno repens است. نخل اره ای نوعی نخل تزیینی است که می تواند تا 10 پا در آب و هوای گرم رشد کند. این گیاه در ایالت متحده در آب و هوای گرم جنوب شرق از کارولینای جنوبی تا می سی سی پی گرفته و در سراسر فلوریدا می روید. برگ های آبدار و سبز این گیاه از ساقه های تیغ دار آن می روید. این گیاه دارای گل های سفید بوده که در نهایت به زرد رنگ تبدیل می شوند. میوه این گیاه وقتی رسیده باشد رنگ سیاه مایل به آبی به خود می گیرد.

اثرات درمانی گیاه

گیاه نخل اره ای از زمان های دور برای بشر فواید بسیاری داشته است. سرخ پوستان آمریکایی از میوه این گیاه جهت درمان مشکلات ادراری و تولید مثلی استفاده میکرده اند. مایاها این عصاره را می نوشیده و سمینول ها از این گیاه به عنوان ضد عفونی کننده و خلط آور بهره می گرفتند.

در کتاب گیاهان داروئی آمریکا نوشته کینگ ضمن برشمردن فواید بسیار این گیاه در درمان ناخوشی های بسیاری از جمله سیاه سرفه و همچنین بهبود کارکرد سیستم گوارشی، تاکید شده است که مشخص ترین اثر این گیاه بر روی مجاری ادراری و تناسلی مردان و زنان است.این عصاره حاوی اسیدهای چرب و فیتو استرول است. این عصاره در طب سنتی، برای درمان هیپرپلازی خوش خیم پروستات به کار می رفته است.

پژوهش های اولیه حاکی از آن است که مصرف این گیاه سبب بهبود نشانه های ادراری خفیف تا متوسط گشته است. البته در برخی پژوهش های دیگر، تاثیر این گیاه با دارونما تفاوت معناداری نداشته است.

به عنوان مکانیسم اثر، مهار هر دو شکل 5 آلفا ردوکتاز و عدم کاهش ترشح ظرفیت یاخته ای آنتی ژن اختصاصی پروستات بیان شده است. اگرچه برای مکانیسم اثر پیشنهادهای دیگری نیز ذکر شده است.

تعداد بررسی های آزمایشگاهی و مدل های حیوانی در جهت تحقیق استفاده از این گیاه در سرطان پروستات، به نتایج مثبتی دست یافته است. طبق این تحقیقات این گیاه در پیشگیری و درمان سرطان پروستات می تواند نقش بهبود دهنده را ایفا نماید.

منابع:

 • https://maltina.com/product/mlt-765
 • www.pahnak.com/Article/2032
 • https://www.aftabir.com
 • https://fa.m.wikipedia.org/wiki
پست های توصیه شده
نمایش 6 دیدگاه
 • محسن
  پاسخ

  سلام این درخت توخونه ما هست هرسال کلی بار میده باید چکار کنیم

  • دینه ایران
   پاسخ

   سلام می توانید ازش استفاده نمایید

 • محمدرضا
  پاسخ

  ازمیوه هاش برای درمان ناباروری درمردان استفاده کرد؟طریقه ی استفاده اش چیجوریه؟

  • دینه ایران
   پاسخ

   سلام خیر نمیشه و شما باید به پزشک مراجعه کنید

  • sareh
   پاسخ

   سلام آیا این محصول برای بانوان هم قابل استفاده است؟ برای درمان جوش هورمونی؟

   • dinehiranweb
    پاسخ

    سلام خیر

یک نظر بدهید

تماس با ما

شما میتوانید برای ما پیام بگذارید ما در اولین فرصت به ان پاسخ خواهیم داد

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt
0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

ادرار سوختگی ، پماد گیاهی کالاندولا ، نوزادان ، گل‌همیشه بهار ، کالاندولا ، ضدالتهاببررسی کشت گیاهان دارویی در مناطق دیم ، گياهـان دارويـي ، زراعــت گياهــان دارويــي