مجتمع صنایع دینه ایران

افزایش وزن ( چاقی )یکی از عوامل اصلی در زیاد شدن خطر ابتلا به بیماری های دیابت، فشارخون، بیماری های قلبی- عروقی و آرتروز می باشد. به همین دلیل برای جلوگیری از بروز چاقی، اهمیت ویژه ای در حفظ سلامتی و پیشگیری از بروز بیماری های مذکور دارد. از موارد کلیدی در کاهش وزن ( لاغری ) و رفع چاقی می توان به موارد ذیل اشاره کرد: 1- نظارت بر کالری مصرفی   2- بالا بردن فعالیت بدنی  3-استفاده از فرآورده های چربی سوز (ترموژنیک)  4- استفاده از فیبرها

نظارت بر کالری مصرفی

مقدارکالری مورد نیاز برای برقراری اعتدال در افراد، مختلف است و بستگی به میزان فعالیت های بدنی هر فرد متفاوت می باشد. محاسبه طولانی مدت کالری های دریافتی کاری خسته کننده است، به همین دلیل به جای زوم کردن بر کالری های مواد غذایی، روی خود مواد غذایی تمرکز کنید. مواد غذایی که مقدار آب و فیبر بالایی دارند معمولا کالری کمتری دارند.

میوه ها، سبزیجات، حبوبات، غلات سبوس دار، لبنیات کم چرب و مقدار کمی گوشت می توانند یک برنامه غذایی سالم و مفید را برای شما تشکیل دهند.

بالا بردن فعالیت بدنی

حرکات بدنی و انجام ورزش هایی مثل دوچرخه سواری، پیاده روی، شنا و … به طور منظم، سوخت و سازبدن شما را زیاد می کند.

استفاده از فرآورده های چربی سوز(ترموژنیک)

یکی از معروفترین و بهترین گیاهان دارویی، چای سبز است که نه تنها با دارا بودن میزان بالای ترکیبات آنتی اکسیدان، در بالا بردن سلامت بدن و جلوگیری  از ابتلا به برخی از انواع سرطان مفید است بلکه به عنوان یک ماده طبیعی ترموژنیک(چربی سوز) با تبدیل انرژی اضافی به گرما و تنظیم متابولیسم چربی ، در کم کردن و کنترل وزن مفید می باشد. قرص گیاهی گرین تیدین دینه ، محصولی از شرکت داروسازی دینه ایران، حاوی برگ چای سبز استاندارد، دانه های شوید و زیره سبز است که ترکیب مناسبی برای کم کردن  و کنترل وزن و همچنین کمک به تنظیم چربی و قند خون می باشد.

استفاده از فیبـرها

به احتمال زیاد این روزها درباره خواص مثبت فیبرها زیاد شنیده اید. مصرف فیبرها علاوه بر حفظ سلامت سیستم گوارشی و عملکرد صحیح روده ها، یکی از راههای طبیعی کاهش جذب انرژی و کم کردن اشتها در رژیم های لاغری است. پودر گیاهی  پی – برن دینه محصولی دیگر از شرکت داروسازی دینه ایران ، یک فرآورده کاملا گیاهی تشکیل شده از سبوس گندم و پوسته دانه پسیلیوم (اسفرزه) به صورت پودر نرم و استریل است که به غیر از انواع طعم دهنده ، هیچ نوع افزودنی دیگری ندارد.

استفاده از این فرآورده نیم ساعت قبل از غذا با داشتن درصد زیادی از فیبرهای خوراکی غیر قابل جذب، بر اثر تورم، حجم زیادی از معده را اشغال کرده و باعث کم شدن احساس گرسنگی می شود. نتایج مطالعات مختلف حاکی از آن است که مصرف انواع فیبرها به همراه رعایت رژیم غذایی کم کالری، به کاهش جذب انرژی کمک می کند.

پودر گیاهی پی – برن همچنین یک ملین گیاهی موثر و بی ضرر محسوب شده و در پیشگیری و کنترل  سندرم روده تحریک پذیر (IBS) و کمک به کنترل قند خون در بیماران دیابتی و کنترل کلسترول خون موثر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.