Warning: Use of undefined constant aaa - assumed 'aaa' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/dinehiran/public_html/wp-content/themes/foden/templates/headers/header-2.php on line 11
مجتمع صنایع دینه ایران

تارعنکبوت های پوستی را چگونه منهدم کنیم؟

رگ های تار عنکبوتی همان رگ های نازک و ریزی هستند که گاهی از زیر پوست خودنمایی می کنند و ظاهر پوست را نا زیبا نشان می دهند. همه چیزدر ابتدا از یک درد مبهم و احساس خستگی در پا شروع می شود. شاید بیشتر افراد به این درد گنگ بی توجهی کنند و آن را به خستگی روزانه یا ورزش یا….. نسبت دهند.

غافل از اینکه یکی از سیاهرگ های پایشان روزبه روز درگیری بیشتری پیدا می کند ودر نهایت یک روز می بینند قسمتی از پایشان تغییر رنگ داده و  به شدت متورم و دردناک است.

واریس به معنای پیچ خورده است و به گشاد شدن سیاهرگ‌ها یا تورّم ورید گفته می‌شود. واریس، شایعترین بیماری عروقی انسان است که به واسطه نارسایی دریچه‌های لانه کبوتری در اندام‌های تحتانی ایجاد می شود.

سیاهرگ‌های واریسی به صورت رگ‌های کشیده، گشادشده و پرپیچ‌ و خم و غالباً در سطوح درونی اندام تحتانی دیده می‌شوند. عوامل زیادی ممکن است وریدهای متورم تارعنکبوتی را ایجاد نمایند. سابقه خانوادگی، ایستادن های طولانی، سن، جنسیت، اضافه وزن و بارداری از جمله این عوامل هستند.  

در بدن، برگشت خون از سیاهرگ به قلب توسط دریچه های لانه کبوتری که دریچه های یک طرفه هستند و مانع برگشت خون به عقب می شوند، انجام می شود.

هر زمان که این دریچه ها با مشکلی مواجه شوند واریس به وجود می آید. کشیدگی دیواره رگ ها و کاهش انعطاف پذیری آن ها ممکن است باعث آسیب دیدگی و ضعیف شدن این دریچه ها شده و در عملکرد آن ها اختلال ایجاد کند.

به طوری که با برگشت خون در جهت مخالف، خونرسانی به سمت قلب با مشکل مواجه شده و در رگ ها انباشته می شود.

اين تغييرات عروقي گاهي بسيار سطحي به اندازه يك تار موي در هم پيچيده مانند مويرگ هاي سطحي هستند و گاهي برجسته، عميق تر و وسيع تر همانند ساقه و شاخه درخت مي شوند.

عوارضی نظیر خونریزی (کبودی پوست) و لخته شدن خون داخل عروق (عروق برجسته دردناک) نیز در بیماری واریس دیده می شوند.

عارضه رگ های واریس معمولا در پاها رخ می دهد زیرا فاصله رگ های پا از قلب بیشتر بوده و گرانش باعث افزایش احتمال بروز واریس پا می گردد.

ولی اگراین سیاه رگ ‌های گشاد شده و متورم درناحیه مقعد یا در مجرای مقعدی بروز کنند آن را بواسیر یا هموروئید می‌نامند. این عارضه میتواند به هنگام دفع مدفوع، درد و ناراحتی‌ و گاهی خون ریزی به همراه داشته باشد.

بواسیریا هموروئید رگ‌های خونی هستند که در عضلات دیواره‌های مقعد و رکتوم (راست‌روده) قرار گرفته‌اند.

این رگ‌ها به طور کلی در قالب توده، غده یا بالشتکی از بافت در کانال مقعد مشخص می‌شوند. تورم هموروئید ممکن است هنگامی رخ دهد که فشار زیاد باشد در نتیجه رگ‌های کوچک متورم شده و از خون پر می‌شوند.

درحالی که رگهای واریسی با روش هایی مثل لیزر و جراحی درمان می گردند، با این وجود روشهای ایمن تر ودر عین حال موثرتری با الهام از طبیعت می توانند جایگزین روشهای تهاجمی گردند.

استفاده از شاه بلوط هندی یکی از رایج‌ترین درمان‌های خانگی برای بواسیر و هم‌چنین واریس است. بسیاری از آدم‌ها برای درمان بواسیر از عصاره‌ی گیاه و دانه‌ی شاه بلوط هندی(قرص و کرم گیاهی ونوویتال) استفاده می‌کنند.

دانه‌ی شاه بلوط هندی حاوی مقادیر قابل ملاحظه ای “اسین” است که دارای خاصیت قابض، ضد تورم، ضد اسپاسم، و ضد التهاب است ومی‌تواند با تقویت و استحکام بخشی به دیواره رگها به درمان واریس کمک کند.

براساس آزمایشات به عمل آمده، عصاره شاه بلوط هندی (قرص و کرم گیاهی ونوویتال) با اثرکاهش نفوذپذیری عروق و بهبود جریان برگشتی خون سیاهرگی وکاهش آنزیم های لیزوزومی، مانع شکسته شدن موکوپلی ساکاریدهای دیواره مویرگها گردیده و از تشکیل کیسه های سیاهرگی هموروئید و واریس جلوگیری به عمل می آورد و با ممانعت از انتقال پروتئین، الکترولیت ها و آب به فضای بین بافتی ، مانع تشکیل ادم در بافت ها می گردد.

قرص گیاهی ونوویتال محصول مجتمع صنایع دینه ایران است که با استناد به منابع علمی روز دنیا و فرمولاسیون مناسب تاثیر درمانی بسیار مطلوبی را بر روی واریس و هموروئید نشان داده است. این قرص حاوی 250 میلی گرم عصاره دانه شاه بلوط هندی با کیفیت بسیار مناسب است که بر مبنای 50 میلی گرم اسین استاندارد شده است.

بهبود هموروئید و کاهش تورم و سنگینی پای واریسی با مصرف روزانه دو عدد قرص گیاهی ونوویتال از جانب مصرف کنندگان در طی مدت کوتاهی استفاده، گزارش شده است.

کرم گیاهی ونوویتال نیزمحصول جدیدتر این مجتمع است که با استفاده موضعی به درمان رگهای واریسی و ناحیه هموروئید کمک می کند.  

کرم گیاهی ونوویتال حاوی 60 میلی گرم عصاره خشک دانه شاه بلوط هندی است که بر مبنای 2% اسین استاندارد شده است. به  کرم گیاهی ونوویتال جهت تقویت اثرات ترمیم عروق وتاثیرضد التهابی، 10 میلی گرم عصاره تام کالاندولا یا گل همیشه بهار نیز افزوده شده است.

قابل ذکر است که درمان واریس و نیز هماتوم یا کبودی های سطح پوست با مصرف همزمان فرآورده خوراکی و موضعی و حتی فرآورده موضعی به تنهایی در مطالعات بالینی متعددی به اثبات رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.