دیابـت (قند خون )

 در اخبار دینه ایران

 بیماری شایع روز و راه های کنترل این بیماری

افزایش قند خون (دیابت)، به عنوان مسئله ای مهم در حوزه سلامت،  یکی از بیماری های شایع است که شیوع آن همگام با بروز عواملی مانند زندگی ماشینی و کم شدن تحرک، رو به گسترش است. این بیماری تحت عناوین دیابت نوع اول و دیابت نوع دوم شناخته شده است : در دیابت نوع اول ، امکان تولید هورمون انسولین در لوزالمعده از بین می رود یا کاهش می یابد. بنابراین میزان انسولین تولید شده جهت کاهش قند خون، کافی نمی باشد. در دیابت نوع دوم،کاهش حساسیت گیرنده های سلولی به انسولین، باعث اختلال در عملکرد طبیعی این ماده می شود. با توجه به عوارض جبران ناپذیر دیابت در ایجاد آسیب های کلیوی و بینایی، کنترل و درمان دیابت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از روش های کنترل دیابت، به ویژه در ابتدای دوره ابتلا به دیابت، استفاده از گیاهان دارویی به منظور کاهش میزان قند خون می باشد.

گیاه گالگا با نام علمی Galega officinalis ، دارای اثر کاهندگی قند خون بوده و ماده گاله ژین موجود در آن ، الگویی برای ساخت داروی متفورمین بوده است.گیاه گالگا  ، سال های متمادی در بسیاری از کشورها، جهت کنترل بیماری دیابت مورد استفاده قرار گرفته است.

داروسازی دينه ايران ، در جهت کنترل دیابت اقدام به تولید قرص گالگا نموده است. مصرف این دارو، به صورت جداگانه (در مراحل اولیه افزایش قند خون) و یا به عنوان کمک درمان(همراه با داروهای کاهنده قند خون و انسولین)، امکان پذیر می باشد.

کاهش مصرف کالری روزانه و انجام فعالیت های ورزشی نیز آثار مثبتی بر کاهش قند خون دارد، به طوریکه نه تنها از ابتلا به دیابت نوع دو جلوگیری کرده، بلکه در امر بهبود آن نیز(در صورت ابتلا) موثر می باشد.

جهت کنترل بهتر قند خون، مصرف کافی سبزیجات و مکمل های فیبردار مانند دینه برن (حاوی سبوس گندم)و پی – برن (حاوی سبوس گندم و پوسته اسفرزه) به همراه قرص گالگا توصیه می شود

قرص گیــاهی گالگا ( عصـاره گیاه گالگا )

کاهش قند خون

کمک درمان در دیابت

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

تماس با ما

شما میتوانید برای ما پیام بگذارید ما در اولین فرصت به ان پاسخ خواهیم داد

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt
0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

کورکومین ، زردچوبه ، قرص گیاهی دینه کورکوما ، ضد درد و التهاب مفاصلگلو درد ، سرماخوردگی ، شربت گیاهی آوی پکت ، شربت گیاهی پدی کاف