شرکت داروسازی دینه ایران

درباره ما

مجتمع صنایع دینه ایران

آشنایی با ما

مجتمع صنایع دینه ایران در سال ۱۳۵۹ توسط زنده یاد،مهندس “محمدکریم ابراهیمی قاجار” تاسیس گردیده و اکنون با همکاری مجموعه‌ای از نیروهای متخصص و با بهره‌گیری از علم و تکنولوژی بروز به عنوان یکی از بزرگترین و با سابقه‌ترین تولید کنندگان داروهای گیاهی و گیاهان دارویی کشور مشغول فعالیت می باشد.

 این مجتمع دارای بخش‌های  آماده سازی و تولید، واحد تحقیقات و توسعه، واحد فروش و بازاریابی، واحد خرید و تدارکات داخلی و خارجی، واحد پاسخگویی به سوالات پزشکان، داروسازان، مصرف کنندگان و محققان، آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت مرکزی، واحد کنترل کیفیت و کنترل حین تولید در کارخانه و آزمایشگاه‌های مربوطه، کشت نباتات دارویی،واحد گرافیک، پایلوت، امور اداری و مالی، واحد تضمین کیفیت و ایزو و … می باشد.

کارخانه:

بخوانید

کارخانه دینه ایران در زمینی به مساحت ۲۰۰۰۰ متر مربع و مطابق با اصول GMP بنا نهاده شده،مجهز به انواع دستگاه‌های مدرن بوده و متشکل از واحدهای زیر است:

 – واحد آماده سازی و پاکسازی مواد اولیه گیاهی

– واحد خشک کردن گیاهان
– واحد اسانس گیری
– واحد عصاره گیری
– واحد پودر سازی
– واحد گرانول سازی
– واحد ساخت نیمه جامدات (پماد ، کرم، ژل)
– واحد قرص سازی
– واحد ساخت مایعات با خطوط اتوماتیک پرکن
– واحد ساخت مکمل‌های شیمیایی
– واحد غذایی
– واحد بسته بندی
– واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه‌های مربوطه
– انبارها

واحد تحقيق و توسعه:

آشنایی با ما

دینه ایران در سال ۱۳۷۸ با همکاری استادان دانشگاه و متخصصین فارماکوگنوزی، فرمولاسیون، شیمی مواد طبیعی، آلی، آنالیز دستگاهی و … با تشکیل یک مرکز تحقیقات و توسعه در تهران به نیاز روز افزون جامعه برای مصرف داروهای گیاهی با کیفیت بالاتر، پاسخ گفت. این واحد تحقیقاتی شامل بخش‌های مختلف از قبیل: اتاق فکر، آزمایشگاه، پایلوت، بخش پاسخگویی به سوالات و بخش گرافیک بسته بندی می باشد و برای انجام فعالیتهای تحقیقی و بررسی‌های کمی و کیفی دقیق به دستگاههایی مانند GC,HPLC ، اسکپتروفتومترUV، رفراکتومتر، پلاریمتر، ویسکومتر و بسیاری دیگر از ادوات و ابزارهای آنالیز مجهز می باشد.

 واحد تحقیقات و توسعه دارای بخش ویژه فرمولاسیون و ساخت نیمه صنعتی (پایلوت) نیز می باشد و علاوه بر انجام مطالعات و تحقیقات برای فرمولاسیون داروهای موثر، نظارت دقیق بر آزمایشگاه کنترل کیفیت کارخانه واقع در حومه قزوین را نیز به عهده دارد و روش های آزمون آن آزمایشگاه را بر اساس استانداردهای آخرین ویرایش فارماکوپه‌های معتبر بین المللی برای کنترل‌های روزمره و حین تولید زیر نظر دارد. این واحد در زمینه آزمایشات بالینی نیز با مراکز درمانی وابسته به دانشگاه‌ها و همکاری در پایان‌نامه‌های دانشجویی از نظر تهیه مواد اولیه گیاهی و آنالیز مواد موثره فعالیت دارد.کلیه متون آموزشی، بروشورها، آگهی رپورتاژها و متون تبلیغاتی طراحی بسته بندی در این واحد پیشنهاد و ارزیابی می گردد. واحدهای کنترل کيفيت مرکزی و کارخانه: برای اطمینان از مرغوبیت خرید، مواد اولیه گیاهی، شیمیایی و اکسپیان‌ها،آزمایشگاه مجهز کنترل کیفیت مرکزی مستقر در تهران قبل و بعد از خرید، نمونه‌ها را مورد آزمایشات دقیق قرار می‌دهد تا انطباق آنها با فارماکوپه‌ها و انطباق خرید نهایی با نمونه اولیه مورد سنجش قرار گیرد. آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت کارخانه وظیفه آزمایشات حین تولید، انجام تست‌های ادواری، آزمونهای میکروبی و ارسال نمونه های نهایی به آزمایشگاه مرکزی (تهران) را بر عهده دارند.

واحد پاسخگويي به سوالات

 دینه ایران بر اساس ضوابط ISO 9001 : 2008 در تعریف سرلوحه خط مشی خود با عنوان ارتقای رضایت مشتری،علاوه بر اینکه همواره کیفیت واثر درمانی محصولات را بر کمیت و تعداد محصولات در اولویت قرار داده،همچنین با راه اندازی بخش تخصصی پاسخگویی به سوالات علمی و دارویی، از طریق تلفن و یا ایمیل، مصرف کنندگان، بیماران محترم را راهنمایی مینماید. واحد پاسخگویی یکی از زیر مجموعه‌های واحد تحقیق و توسعه می باشد.

واحد فروش و بازاريابی

واحد بازاریابی با دارا بودن ویزیتورهای علمی آموزش دیده، مسئولیت اطلاع رسانی به پزشکان و داروسازان محترم را بر عهده داشته و بر اساس همین اطلاعات علمی درخواست دارو به وسیله داروخانه به واحد فروش ارجاع می گردد. این نیروهای متخصص در کلاسهای بازآموزی که توسط واحد تحقیقات و توسعه برگزار می گردد به طور منظم شرکت می کنند. واحد بازاریابی به منظور برنامه ریزی برای افزایش رضایت بیماران، سالانه میزان رضایت مصرف کنندگان را مورد سنجش و تحلیل قرار داده و انتقادات و پیشنهادات را در اختیار واحد تحقیق و توسعه قرار می دهد. واحد بازاریابی دارای بخش گرافیک مستقل بوده که در زمینه طراحی انواع برگه‌ها و بوردهای تبلیغاتی فعال می باشد.

کشت نباتات دارويي و صنعتی

دینه ایران

دینه ایران از همان آغاز فعالیت خود با توجه به نگرش کیفیت مداری، شرکت کشت نباتات دارویی و صنعتی ایران را با مجموعه زمین‌هایی به وسعت ۲۵ هکتار به عنوان یکی از شرکت های تابعه تاسیس کرد تا با کشت گیاهان دارویی مطابق استانداردهای بهداشت جهانی در مزارع اختصاصی، بخشی از نیازهای تولید کارخانه تامین گردد.

دینه ایران با امید به خداوند متعال و با اتکا به ۳۵ سال تجربه و کارآفرینی در عرصه تولید داروهای گیاهی، اخیرا با گسترش دامنه فعالیت خود در زمینه مکمل‌های گیاهی و شیمیایی ، موفق به اخذ چندین پروانه مکمل‌ رژیمی -غذایی شده است.