قرص سیر

سیر (Allium sativum L) و بیماریهای قلبی عروقی

سیر یک ترکیب موثر به عنوان دارویی در درمانهای جایگزین و مکمل است. بخش بزرگی از جمعیت انسانی به مصرف تولیدات گیاهی معتقدند حتی زمانیکه هنوز کاملا مورد مطالعه قرار نگرفته بودند از جمله این ترکیبات سیر است. مطالعه بالینی تایید کرد که تجربیات قدیمی در مورد اثر گذاری سیر بر پیشگیری مشکلات قلبی عروقی و بیماریهای متبولیکی صحیح می باشد. یافته اخیرا منتشر شده بعد از سال 2000 بیان کرد که سیر و فرم های مختلف آن باعث کاهش ریسک مشکلات قلبی عروقی ، کاهش سطح لیپیدهای پلاسما ،کاهش LDL ، مهار تجمع پلاکتی، وکاهش فشار خون میشود. تحریک تولید نیتریک اکسید در سلولهای اندوتلیال به نظر می رسد یک مکانیسم پیشگیرانه باشد. سیر ممکن است یک محیط ضدالتهاب به واسطه سیتوکینها در خون انسان ایجاد کند. اثرات محافظت کنندگی قلبی در رژیم غذایی سیر به وسیله تولید H2S ایجاد میشود. پلی سولفیدهای مشتق شده از سیر توسط اریتروسیت ها به سولفید هیدروژن تبدیل می شوند که باعث ریلکس شدن عروق محیطی می گردد و بطور قابل توجهی فشار خون را کاهش می دهد.

لاغری

اثرات فیبر در رژیم غذایی (لاغری) و ترکیبات آن در سلامت متابولیک

رژیم غذایی فیبر و همه غلات شامل ترکیباتی از نشاسته، ویتامینها، مواد معدنی، آنتی اکسیدانها می باشند. به عنوان یک نتیجه، تحقیقات اثرات مفید آن را در سلامتی در نظر می گیرد و در چندین دهه اخیر مورد توجه قرار گرفته است. مطالعات بالینی آشکار می کند که مصرف فیبر و دیگر غلات در رژیم های غذایی (لاغری ) با چاقی و دیابت نوع دو ، سرطان و بیماری قلبی عروقی نسبت عکس دارد. بطور کلی فیبر خوراکی به بخش های خوراکی گیاهان یا مشابه کربوهیدرات اطلاق می شود که  به هضم و جذب در روده کوچک مقاوم هستند. فیبر در رژیم غذایی می تواند به بخش های زیاد و متفاوتی تقسیم شود. تحقیقات اخیر برای جدا کردن این ترکیبات و بررسی اثر بخشی آفزایش آن در رژیم غذایی ( لاغری ) انسان اختصاص دارد. این بخش ها شامل آرابینوکسیلان، اینولین، پکتین، برن، سلولز، بتا گلوکان و نشاسته مقاوم است. مطالعه این ترکیبات فهم بهتری از اینکه چرا و چطور رژیم غذایی (لاغری ) با فیبر ممکن است ریسک بیماریهای مشخصی را کاهش دهند را ارائه می دهند. مکانیسم های اثرگذاری فیبر در  گزارش ها بر سلامت متابولیک به خوبی اثبات نشده است. حدس زده می شود  دلیل آن تغییرات ویسکوزیته روده، جذب مواد مغذی، سرعت عبور، تولید اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه و تولید هورمونهای گوارشی.

joshsorat

اثر ژل 5 درصد اسانس درخت چای( tea tree oil) در موارد خفیف تا متوسط آکنه ولگاریس(جوش صورت )

پیدا کردن درمان موثر برای آکنه(جوش صورت) که توسط بیماران به خوبی تحمل شود چالش برانگیز بوده است. یک مطالعه اثر اسانس درخت چای را در درمان آکنه ولگاریس(جوش صورت) پیشنهاد می کند. هدف: برای تعیین اثرات اسانس درخت چای در موارد خفیف تا متوسط آکنه ولگاریس(جوش صورت). روش ها: این آزمایش یک مطالعه بالینی رندوم در 60 بیمار با مشکل خفیف تا متوسط آکنه ولگاریس (جوش صورت ) بود. آنها به طور رندوم به دو گروه تقسیم شدند و 30 نفر با اسانس درخت چای و 30 نفر دیگر با دارونما تیمار شدند آنها برای یک دوره 45 روزه مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج: تفاوت قابل توجهی بین ژل حاوی اسانس درخت چای و دارونما ملاحظه شد. بر اساس معیار تعداد کل ضایعات آکنه(جوش صورت) و معیار شدت آکنه (جوش صورت) ، به ترتیب ژل حاوی 5 درصد اسانس درخت چای 3.5 برابر و 5.75 برابر موثرتر از دارونما بود.

نتیجه نهایی: اسانس درخت چای بطور موضعی در درمان خفیف تا متوسط آکنه ولگاریس (جوش صورت) موثر است.

تماس با ما

شما میتوانید برای ما پیام بگذارید ما در اولین فرصت به ان پاسخ خواهیم داد

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt
0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید